< 1 2 3 > 
2 of 3
kako se pustaju igre za pc na mac
Posted: 18 March 2007 10:35 AM   [ # 16 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

rya wrote:

ali jednostavno windows je mnogo otvoreniji sisteem od macos-a, jer u slucaju macosa sistem se razvija prema tacno definisanom hardveru.

Nedavno je moja zena kupila neki SonyErricson mobilni telefon. U pakovanju je bio usb za povezivanje sa racunarom i cd pun kojecega da bi se telefon povezao sa windowsom. Da, ni traga od Mac drajvera. Ipak, ovaj telefon se odmah prepoznaje na Mac-u (na oba) i radi se sa njim logicnije (Finder) nego pod windowsom i nekim ruznim programom za komunikaciju sa mobilnim.

Eto, o otvorenosti i kompatibilnosti…

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 18 March 2007 02:54 PM   [ # 17 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

:]

Pre neki dan svratio drugar kod mene, doneo neku novu Nokiu (Rakiu) i Bluetooth adapter. Kaže utakni. Pitam ga da li vidi da imam Mekića, hoće li to raditi. On opet kaže samo utakni. Iskoč gore menu item, ukuca čovek šifru na telefonu i ‘udri me do sabajle’.
Onda mi je objasnio da sve što treba da radi sa telefonom radi na poslu gde ima Meka i da nema živaca da se aka kod kuće sa Win.

Mnogi switcheri dugo po prelasku imaju taj problem da su do te mere navikli da budže stvari kako bi uopšte radile da su na kraju postali opterećeni time i na kraju se stvori problem da ne umeju da puste stvari da rade kako treba nego žele da ponovo stvore ono što su sebi posle mnogo muka namestili na Windowsu.

Kada podignem PS, ID i Illy na Meku oni rade istom brzinom bez obzira da li sam podigao samo ta tri programa ili još šest pored njih. Nije najbrže na svetu (proc. 700MHz) ali radi stabilno. Na Win podignem jedan program on ludački leti ali kako krenem da podižem i ostale tako se mašina počne zakucavati i to se ima eksponencijalna zavisnost. Dok podignem sve šta mi treba - ćao đaci.

I daleko bilo da se dosetiš da uključš jedan program, isključš ga, uključš drugi pa ponovo podigneš onaj prvi :] -> ‘Yes, Rico - KABOOOM!’

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 18 March 2007 09:07 PM   [ # 18 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 20 March 2007 01:29 AM   [ # 19 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  61
Joined  2007-01-06

pozz,
par igrica sam skinuo za mac i sljakaju ok mada su malo starije ali su cool:
no one lives forever 1 & 2
4x4 evo 2
ford racing 2
age of mythology

potrazite po netu par ruskih sajtova gde mozete skinuti svasta ako se ulogujete, jer ako vam ostavim sajtove ovde obrisace poruku. Ne radi se samo o igricama ima svega, kapiram da je piraterija zabranjena ali nemam 10 soma dolara za sve sto mi treba.

 Signature 

http://zedesino.com

Profile
 
Posted: 29 March 2007 07:29 PM   [ # 20 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

Onda se zapitaš da li ti to zaista i treba 😊

Profile
 
Posted: 27 October 2011 06:42 PM   [ # 21 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  58
Joined  2011-10-25

Zadnji post,2007. Pa dobro recite ljudi kakva je situacija danas,kako igre rade na Mac-u. :laugh:

 Signature 

"Po Jabuka svaki dan

Profile
 
Posted: 27 October 2011 07:40 PM   [ # 22 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  535
Joined  2010-06-20

U principu….
Svi koji hoce ozbiljne gaming uslove, instalirace windows putem bootcampa, sto je, znamo izuzetno jednostavan proces dokle god ne udjes u samu instalaciju windowsa. Naravno ona kao i ostatak koji zavisi od MSofta, su izvor nevidjenih problema… Meni je jednom zapravo pukao partition table pri instalaciji WIN7, tako da sam zato malo ljut na MS 😛

Moju ljutnju na stranu, Win7 radi native na mac platformi, takodje svi updateovi za drivere i kompletan paket drivera apple prilaze pre instalacije svim korisnicima (skida se automatski sa neta).
To je jedan, i pravi nacin za igranje win igara.

Isprobao sam svakako i virtuelne masine, i nazalost nisam uopte bio zadovoljan rezultatima, iako sam citao dosta komentara na temu da su napredovale. Ipak, ja volim da iz svojih igara izvucem maksimum koji mogu, i nije mi problem da se bootujem u bootcampu svaki put kada zelim da zaigram.
Tako da, VM za slabije i 2d igrice i programe - da.
VM za 3d i ozbiljnije stvari - nikako.


Sto se tice dalje price postoji izvesni crossover games. On je naslednik Wine projekta, i uspeva da izvuce dosta toga…
naime igre poput Anarchy Online, Star Craft I, Warcraft 3, Postal itd sam igrao bez vecih problema preko crossovera, dok o ozbiljnijim naslovima poput Crysisa ili Fallout 3 nemojte ni razmisljati, ja jesam… Prepuno je 3d glitcheva i bagova vezanih ne za performanse, vec za sam dx i opengl…
MMO igre ne preporucujem preko crossovera, jer iako rade, i to odlicno rade, patching ume da napravi grozne probleme. Ja sam ovaj problem zaobilazio tako sto sam prenosio vec patchovan direktorijum igre sa drugog ( winbased) kompjutera.

On takodje funkcionise dobro za male igre kao i za prostije i starije igre. Cak rekao bih i bolje od VM, jer ne trazi bootup cele masine.

Jos jedan od problema koje bih naveo je nedostatak teamspeaka ili ventrila na mac platformi. Ukoliko se nesto nije promenilo, mi mozemo da koristimo samo jedan odredjeni kodek, sto znaci da nas verovatno nece drugi cuti, ili mnogo cesce, da serveri ne podrzavaju taj kodek…


Ono na sta jos treba obratiti paznju je da je 2011 godina, i da su mac racunari dosta rasprostranjeniji, sto ce reci sve vise igrica se pojavljuje i za nasu platformu-native. Narovito online igrice poput league of legends ili wow…

Post edited by: Marko Mitranic, at: 2011/10/27 19:41

Profile
 
Posted: 27 October 2011 09:16 PM   [ # 23 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  542
Joined  2007-10-25

Ja se ne igram nesto preterano, ali tu i tamo me klinac zamoli da mu nabavim neku noviju igru. Pa kada je nabavim ja lepo u Parallels-u proverim da li radi sve kako treba. Veoma sam se prijatno iznenadio kada sam pre neki dan instalirao HUNTED (http://www.huntedthegame.com) i primetio da su performanse na zavidnom nivou… mislim da bi moglo i da se igra bez problema! Naravno preko bootcamp-a bi sigurno islo brze… ali ono sta hocu da kazem je cinjenica da ako NAJNOVIJE igre rade, onda za one starije uopste ne mora da se instalira BOOTCAMP.

😊

Profile
 
Posted: 27 October 2011 11:42 PM   [ # 24 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  479
Joined  2009-03-13

najveci smor je sto nova generacija kompova koja ima super pro/radne karakteristike ne moze da se izbori sa svezijim igrama i sve to zbog Intel HD Graphics 3000, a to je bas shitina, imas masinu koja na geekbench ostvari preko 6k a vamo se gusi sa 15fps u igri:S

 Signature 

¸.·´&#175;`·.´&#175;`·.¸¸.·´&#175;`·.¸>
.¸¸.·´&#175;`·.¸>

Profile
 
Posted: 28 October 2011 12:29 AM   [ # 25 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

Poslednjih 5 godina se priča kako će se sve kompjuteri više oslanjati na procesor i memoriju grafičke, a sve manje na sam procesor, pa ne treba da smo sad iznanađeni što ispada da je novi MBP sa jakog grafikom bolji u radu sa programima od nekog starijeg Proa, nominalno jačeg.

Profile
 
Posted: 28 October 2011 02:29 AM   [ # 26 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Marko Mitranic wrote:

U principu….
Svi koji hoce ozbiljne gaming uslove

Kupiće konzolu.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 28 October 2011 08:20 AM   [ # 27 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Dachaz wrote:

Marko Mitranic wrote:

U principu….
Svi koji hoce ozbiljne gaming uslove

Kupiće konzolu.

Amin. B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 28 October 2011 10:34 AM   [ # 28 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  479
Joined  2009-03-13

Meni se dugo oteze kupovina novog kompjutora, uvek uleti nesto drugo, prece i sad kako se pojavila nova generacija 2011 shvatim da mi novi mini savrseno radi posao a najjeftiniji je u postavi, posebno sto moze da zguta 16GB rama i ok ajd, everymac kaze geekbench: 5839/6400*, loodilo, e sad pre mesec dana drugar kupi PC, lepa masina bazirana na i3 procesoru, dobra skupa grafika, 16GB rama i reko ajd da poteramo Geekbench, oko 7k, do jaja, nice…na miniju ne moz da se igras a ovaj PC melje sve igre koje mu bacis i to na 1980 x 1080 sve na high…ja se nikada nisam igrao na masinama na kojima sam radio, imam neki trip oko toga, volim da se igram, sa igrama sam od 1990 kada sam dobio srce maleno komodor, dugo nista nisam ozbiljno peglao i mislio sam ono malo ce moci na novom kompu nesto novo, aktuelno da se obrne da osvezim ochi & prstiche al boolja, ne vredi…zato sam se smorio:)

 Signature 

¸.·´&#175;`·.´&#175;`·.¸¸.·´&#175;`·.¸>
.¸¸.·´&#175;`·.¸>

Profile
 
Posted: 28 October 2011 06:42 PM   [ # 29 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  535
Joined  2010-06-20

akaka wrote:

Meni se dugo oteze kupovina novog kompjutora, uvek uleti nesto drugo, prece i sad kako se pojavila nova generacija 2011 shvatim da mi novi mini savrseno radi posao a najjeftiniji je u postavi, posebno sto moze da zguta 16GB rama i ok ajd, everymac kaze geekbench: 5839/6400*, loodilo, e sad pre mesec dana drugar kupi PC, lepa masina bazirana na i3 procesoru, dobra skupa grafika, 16GB rama i reko ajd da poteramo Geekbench, oko 7k, do jaja, nice…na miniju ne moz da se igras a ovaj PC melje sve igre koje mu bacis i to na 1980 x 1080 sve na high…ja se nikada nisam igrao na masinama na kojima sam radio, imam neki trip oko toga, volim da se igram, sa igrama sam od 1990 kada sam dobio srce maleno komodor, dugo nista nisam ozbiljno peglao i mislio sam ono malo ce moci na novom kompu nesto novo, aktuelno da se obrne da osvezim ochi & prstiche al boolja, ne vredi…zato sam se smorio:)

Imaj na umu da je bootcamp particija izolovana od Mac OS 10 Particije. Tj ne mogu da menjaju jedna drugu bez 3rd party softvera, tako da jedini rizik koji instalacija Bootcampa predstavlja jeste samo particionisanje, jer se desavalo da pukne partition map, ali i dovoljno retko da je nebitno (ja sam jedan od zalosnih slucajeva, a i tu je kriva win instalacija, ne bootcamp)

Tako da, bolje stavi win7 BC pre nego sto napunis mini stvarima, kako ne bi menjao partition map kasnije, i naisao na potencijalne probleme.

Profile
 
Posted: 28 October 2011 07:48 PM   [ # 30 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  542
Joined  2007-10-25

madamov wrote:

Dachaz wrote:

Marko Mitranic wrote:

U principu….
Svi koji hoce ozbiljne gaming uslove

Kupiće konzolu.

Amin. B)

Da li to znaci da milioni igraca WOW-a su neozbiljni?!
Ili EVE online?
Ili okorelih pucacina koje bez misa i tastature je smesno igrati… ili turinira koji se zasnivaju na ovakvim igrama… ili League Of Legends?!

Ne mozete bash tako banalizovati stvari… postoje naslovi a to su pre svega REAL TIME strategije ali ne samo one koje je nemoguce igrati na konzolama… a sa druge strane postoje igre kao sto je recimo TEKKEN koji je smor igrati uz tastaturu i misa… a opet tu je i EVE ONLINE koji takodje ne moze da se igra na konzolama… i mozete tako u nedogled!

Svaka platforma ima svoje cari… i prirodno je da ljudi sto vise kupuje Mac-ove zele i da se igraju, a ruku na srce iMac-ovi su sasvim solidne gejming masine!

Profile
 
 < 1 2 3 > 
2 of 3
‹‹ Igre za decu na Meku      preferans ››