< 1 2
2 of 2
Šta preporučujete za ripovanje VCD-a?
Posted: 21 March 2007 09:39 PM   [ # 16 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

PAL i SECAM imaju isti frame size, broj horizontalnih linija i maltene sve ostalo je isto /izuzev fekvencije prilikom emitovanja i color space-a/....Mislim da se Toast zbunio, iako je moguce da se filmovi u dva razlichita TV sistema stave na VCD, SVCD i DVD..S tim shto se u projekciji primecuje problem, jer kod DVD authoringa, na primer, potrebno je explicitno odrediti target format..DVD player dobija tu informaciju i pushta sve u skladu sa istom…Znachi moze da se ‘hackuje’ .BUP ili .IFO fajl i da se promeni NTSC <-> PAL ali se to kod projekcije primecuje /skakutanje slike, smetnje pri brzim scenama i sl./...

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 23 March 2007 11:39 AM   [ # 17 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

Mislim da se Toast zbunio, iako je moguce da se filmovi u dva razlichita TV sistema stave na VCD, SVCD i DVD..S tim shto se u projekciji primecuje problem, jer kod DVD authoringa, na primer, potrebno je explicitno odrediti target format..DVD player dobija tu informaciju i pushta sve u skladu sa istom…Znachi moze da se ‘hackuje’ .BUP ili .IFO fajl i da se promeni NTSC <-> PAL ali se to kod projekcije primecuje /skakutanje slike, smetnje pri brzim scenama i sl./...

Quotovao sam sve da ne bude zabune. Dakle, nije legalno, to je cela poenta moje priče. Što znač da se Toast nije zbunio jer to za njega nije legalna operacija. Piše u uputstvu a i ja probao u više verzija (reko’ možda se nešto zeznuli, al teško 😊). Jel može u VCD Builder-u? Probao sam ga još davno i sigurno nisam ovo probao. Možda probam VCD & MPEG Tools samo kad se sastavim sa vremenom.

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 23 March 2007 12:11 PM   [ # 18 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Pravo da ti kazem nisam ni ja probao u VCD Builder-u…Inache jedna od opcija u mom malom programchetu je i konverzija ripovanog VOB-a iz PAL <-> NTSC i ta vrsta konverzije traje ubedljivo najduze, ali ja uvek objashnjavam ljudima da ili da kupe multy system DVD player ili da konvertuju video a nikako da hackuju i budze…Al sad kako ko oce..😊

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 23 March 2007 05:07 PM   [ # 19 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

Inache jedna od opcija u mom malom programchetu je i konverzija ripovanog VOB-a iz PAL <-> NTSC i ta vrsta konverzije traje ubedljivo najduze

E da, znam da uvek nesto zaboravi… Jel, sta radi to tvoje programce sa onom opcijom za titlove, jel ih lepi na sliku ili muxuje u VOB? Nesto mi nije jasno ono sto sam procitao na sajtu a nikako da probam. :(

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 24 March 2007 04:54 AM   [ # 20 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Ne, ne lepi na sliku vec dodaje kao subtitle tracku u .mpg…To je regularna varijanta…Posle, kad izautorujesh taj .mpg kao DVD, ukljuchis subtitlove i eto ih…Mozesh da dodash kolko ocesh subtitle tracka…Inache na mom forumu mozesh da nadjesh guide kako da printujesh titlove na video tracku..recimo na .avi pa onda encodirash u .mpg…Ima sve varijante..😊

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 24 March 2007 03:36 PM   [ # 21 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

Ne, ne lepi na sliku vec dodaje kao subtitle tracku u .mpg…To je regularna varijanta…Posle, kad izautorujesh taj .mpg kao DVD, ukljuchis subtitlove i eto ih…Mozesh da dodash kolko ocesh subtitle tracka…

Hvala, cim stignem moram da probam. Nego, jel moze onda jedna muzicka zelja koja bi mnogo olaksala stvari? Da me program pita da li zelim da ubacim titl umesto nekog drugog postojeceg, cisto da se sacuva mogucnost izbora iz menija. I npr. da onda zameni kod za taj novi titl da ga prijavljuje pod pravim jezikom.
Ili bi to spadalo pod pirateriju?

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 24 March 2007 04:56 PM   [ # 22 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Da me program pita da li zelim da ubacim titl umesto nekog drugog postojeceg, cisto da se sacuva mogucnost izbora iz menija.

Ako, recimo, ripujesh DVD u jedan VOB fajl svi titlovi ce biti sachuvani u tom VOB-u ako ga reauthorujesh…Medjutim ako uradish remultiplex tog VOB-a u novi .mpg, onda nece ostati ni jedan titl, pa mozesh da ubacish samo svoj…

Inache, ono shto ti pitash, nije moguce..Znachi ne, ne mozesh samo da zamenish postojeci titl sa nekim drugim..Morash da ga maknesh pa da dodash novi uz pomoc remultiplexa…

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 25 March 2007 12:15 AM   [ # 23 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

Inache, ono shto ti pitash, nije moguce..Znachi ne, ne mozesh samo da zamenish postojeci titl sa nekim drugim..Morash da ga maknesh pa da dodash novi uz pomoc remultiplexa…

Da, ali ja prebacim VOB bez npr. italijanskog jezika na hard. E sad, kad budem ubacio moj titl u IFO i dalje stoji da ima italijanski iako ga nema. Pa nesto mislim, kad bi program umesto mene u letu zamenio te podatke bilo bi bas lepo od njega. 😊 Inace, koristim myDVDEdit za ceprkanje po DVDu.

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 25 March 2007 12:43 AM   [ # 24 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Na zalost moj program ne moze to da uradi…:)

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
 < 1 2
2 of 2
‹‹ Mail - veliki problem      Brzi resize slika ››