Lightroom VS Aperture
Posted: 28 February 2007 11:50 AM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  165
Joined  2005-11-26

ipak je ovo pricha za sebe pa nisam hteo da je mesham u postojecu sega-mega-temu o programima za pregled slika

kod mene stvar stoji ovako: aperture koristim na nedeljnoj bazi i stvarno obozhavam 90% te aplikacije… stvari koje me nerviraju su brzina na PB 1,67GHz i 1,5GB ram-a i chinjenica da su alatke za modifikaciju fotografija totalno retardirane… mislio sam da cu moci makar neke osnovne stvari bez photoshop-a ali nishta od toga.. koju god sliku zhelim da sredjujem ja otvaram u PS a aperture pravi dodatnu verziju uz postojecu i to mi je polu ok… zbog ushtede prostora bi mi mnogo bolje bilo da clone, levels itd radi u aperture podjednako dobro kao u PS CS3 (tada bi efekti bili samo jedan mali XML fajl uz originalni a ne duplikati iste slike)...

a Lightroom me je osvojio na prvo paljenje… prvo velichina i brzina same aplikacije… izgleda odlichno, organizovan, brz u pregledu i navigaciji, export galerija u flash uz dosta podeshavanja, print,...

ja sam preduboko zashao u organizaciju aperture library-ja ali ako neko tek krece, definitivno nek proba lightroom…

Profile
 
Posted: 28 February 2007 06:43 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

ja, na zalost, nisam video ni jedan ni drugi. Aperature ne radi kod mene, a Lightroom nemam, nisam uspeo da ga skinem iz nepoznatih razloga.
Ako kazes da je Lightroom tako brz… poslacu ti pm

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 11 April 2007 06:52 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

Ali ne reče kako Lightroom radi onaj deo posla u vezi sa obradom fotki. Ima li išta od alata ili i za to moraš da pališ PS. Ja ga skinuo pre par dana, ali sam samo stigao da ga upalim, prletim kroz opcije i ugasim. I meni je sviđa kako je odrađen.

Profile
 
Posted: 12 April 2007 12:38 AM   [ # 3 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  70
Joined  2006-10-16

pa kakve alate očekuješ? lightroom ima sve što je potrebno za obradu fotografija (osim dodavanja glupog framea i dodge/burn, to mi jedino fali). čak postoji i clone stamp / healing brush za sklanjanje prljavštine sa senzora. doduše to je i jedini brush tool koji možeš da koristiš.

Profile