1 2 3 > 
1 of 3
Steam for Mac
Posted: 12 May 2010 09:57 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  421
Joined  2008-05-26

http://store.steampowered.com/browse/mac

Steam is a digital distribution, digital rights management, multiplayer and communications platform developed by Valve Corporation. It is used to distribute a large number of games and related media entirely over the Internet, from small independent efforts to larger, more popular games. Steam is set apart from similar services primarily by its community features, completely automated game update process, and its use of in-game functionality.
There are over 1,100 games available through Steam,[4] and in January 2010 Valve announced that it had surpassed 25 million active user accounts.[5] It regularly services in excess of two million concurrent users.[6] Although Valve never releases sales figures, Steam is considered by its competitors and clients to be the market leader, controlling an estimated 70% of the digital distribution market.[7]
Many major publishers have catalogues on Steam, including Electronic Arts, Activision, 2K Games, Ubisoft, THQ, Sega, Codemasters, id Software, LucasArts, Capcom, and Bethesda Softworks.

Izasao i za Mac,mozete kupiti igrice po pristupacnim cenama,ako imate neke originale koje rade na steamu,i ako postoje verzije za Mac mozete ih skinuti za dz.
Igrice koje trenutno postoje za Mac platformu su:

Counter-Strike
‘The Half-Life Series’
Left 4 Dead
Left 4 Dead 2
Portal
Team Fortress 2
Madballs in…Babo:Invasion
Killing Floor
Red Orchestra
Torchlight


Portal je trenutno (do 24. maja) dzabe tako da preporucujem da ga skinete…
Cak i da ne igrate igrice ovo ce vas zaintrigirati,jer je veoma,veoma interesantna logicka igrica…potrebno je ukljuciti vijuge da biste je igrali,,a ja takve igre najvise volim
Takodje od logickih igrica na Steam-u trenutno postoji i Braid za Mac,ali kosta oko 9€

Profile
 
Posted: 13 May 2010 03:01 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Nadam se da igre rade bolje od samog Steam-a.
Bagujuće đubre od softvera, ni ne čudi me što ga gejmeri pljuju.
Prva genijalnost mi je bila kada mi je unutar Steam-a umesto Portala inicijalno skidao Steam ponovo; pa su im posle serveri bili zauzeti; pa sad skidam 500MB već peti ili šesti sat, i pored linka od 4 mbit/s.

Al’ dobro, drago mi je da nam gaming scena oživljava.
Jes’ da na račnuaru možda provedem svega par sati mesečno igrajući se (i Monkey Island koji obožavam i koji mi je i u ovoj novoj iteraciji pregenijalan sam stigao da odigram samo prve dve epizode - ‘bem ti gust schedule); ali mi je drago da Portal i slične cool igre mogu da se igraju native.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 13 May 2010 03:42 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Pa jebem im ja i seme i pleme - posle agonije od download-a, ne mogu da se nagledam imbecilnosti: stisnem ja Play, a on će meni
‘Unsupported Video Card, Your video hardware does not meet the minimum requirements that we have set for this game. This game cannot be run on this hardware’

I onda još ispod vrhunac ‘Windows version: Unknown’.


Znač, Portal mogu da igram kroz Crossover bez problema (i to sa 7300 karticon) a native sa 7600 ne mogu?

Sreća nji’na da je za džabe, sad bih im bombardirao centralu.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 13 May 2010 07:25 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  835
Joined  2008-12-28

Nesto te nece. Sve radi kao sat ukljucujuci download.

Profile
 
Posted: 13 May 2010 01:28 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Serveri su se sad oslobodili - video sam još kukanija noćas na brzinu.
Ali je smešno da se za Portal mora imati GeForce 8 ili novija.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 13 May 2010 03:06 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  421
Joined  2008-05-26

Dachaz wrote:

Serveri su se sad oslobodili - video sam još kukanija noćas na brzinu.
Ali je smešno da se za Portal mora imati GeForce 8 ili novija.

jebiga sta ocekujes najbolja igrica u poslednjih 5 godina davana za dz…iskreno meni bi bilo cudno da nema nekog zastoja…
a ja sam skidao sve vreme 475KB/s
ps.meni sljaka na GMA x3100 iako je unsuported…sve na low i trpaj

Profile
 
Posted: 13 May 2010 03:19 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Kako si uspeo da je pokreneš kad je unsupported? [img size=620]http://www.macserbia.org/components/com_simpleboard/uploaded/images/mambojeretardiran.PNG[/img]

Post edited by: Dachaz, at: 2010/05/13 15:20

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 13 May 2010 08:32 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1211
Joined  2008-11-18

Sreća nji’na da je za džabe, sad bih im bombardirao centralu.

:laugh:

 Signature 

.(JavaScript must be enabled to view this email address)

Profile
 
Posted: 13 May 2010 08:59 PM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  421
Joined  2008-05-26

Dachaz wrote:

Kako si uspeo da je pokreneš kad je unsupported? [img size=620]http://www.macserbia.org/components/com_simpleboard/uploaded/images/mambojeretardiran.PNG[/img]<br><br>Post edited by: Dachaz, at: 2010/05/13 15:20

Ehm…

[img size=500]http://cl.ly/6fbe1044cb69bccc4aba/content[/img]

Profile
 
Posted: 14 May 2010 01:49 AM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 14 May 2010 07:32 PM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  260
Joined  2007-09-07

Kolja wrote:

Dachaz wrote:

Kako si uspeo da je pokreneš kad je unsupported? [img size=620]http://www.macserbia.org/components/com_simpleboard/uploaded/images/mambojeretardiran.PNG[/img]<br><br>Post edited by: Dachaz, at: 2010/05/13 15:20

Ehm…

[img size=500]http://cl.ly/6fbe1044cb69bccc4aba/content[/img]

Aman čoveče kako? Podeli sa nama ostalim decama…

 Signature 

iMac 27-inch

Profile
 
Posted: 14 May 2010 09:02 PM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  421
Joined  2008-05-26

ttanaskovic wrote:

Aman čoveče kako? Podeli sa nama ostalim decama…

Pa ne znam,nista nisam posebno dirao…
to mi je samo iskocilo,kad sam krenuo da pokrenem…
da li imate 10.5.8 ili 10.6.3 posto su oni potrebni za steam…i naravno ne podrzava ppc


PS. https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5376-EOSB-3763

Make sure your video card is supported by Source games on the Mac. If it is not you will need to upgrade your system in order to run Source games.
The following video cards are not supported on Source-powered games:
Intel integrated graphics such as GMA 950 and X3100
NVidia GeForce 7 Series
In order to run Source-powered games on Mac you will need to use a minimum of the following:
NVidia GeForce 8 Series or higher
ATI X1600 or higher

Ja ne shvatam kako sam se izvukao,ali nema veze,necu da se bunim :D

Post edited by: Kolja, at: 2010/05/14 21:10

Profile
 
Posted: 14 May 2010 10:58 PM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  397
Joined  2009-02-19

Ako ne bude valjala i ako sam djaba skidao ovih 4GB ima da vas besim 😊

P.S. Ide, 1.5 mbps tako da je za dvaes’ min gotova 😊

Profile
 
Posted: 15 May 2010 04:33 AM   [ # 13 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Bez ustručavanja ću reći da su gospoda iz Valve-a verovatno poreklom s Voždovca.
Ovakvo đubre od softvera nije standardno za našu platformu.
Ja se izvinjavam što sam se razmazio, ali ako mi neko kaže ‘Mac’ ja uglavnom pogledam u ovo što je ispred mene i kažem ‘ju, vidi, imam’. Specifičnije, ako kaže ‘intel Mac’, ja opet pogledam u ovo ispred sebe i opet kažem ‘ju, vidi, imam’. Ali ovakvo muljanje ‘intel mac u vakuum-u, sa najnovijom grafičkom, uz komandu inicijacije iz inverznog svemira’ je glupost koju samo Windows bagra može da prihvati.

Navodno, nVidia 7600 drajveri su ‘toliko loši’ da nemaju neke ekstenzije i zbog toga je ‘apsolutno nemoguće’ pokrenuti igru na ovoj kartici. X3100, kao, delimično podržava ove ekstenzije, pa može bagovito da se pokrene.

Da mi ne radi ni jedna igra u poslednjih 5 godina, pa da progutam tu glupost od priče, ali ako mogu komotno da teram mnogo zahtevnije igre od imbecilnog Portala, to meni samo govori da gospoda iz Valve-a nisu odradili svoj posao kako treba.
Sviđa mi se kako na svom forumu izbegavaju konkretne odgovore na pitanja u kom to paralelnom univerzumu ima smisla da možeš poterati skoro bilo šta sa Steam-a kroz Parallels i Crossover Games, a ne možeš nativno (na istom hardveru). O Boot Camp-u da ne pričamo.

I donekle da iskuliram što mi pljuju po kartici - slažem se, GeForce 7600GT nije pro gamer kartica, nit je moj iMac ‘top of the notch’ danas - ali se javlja kamara ljudi sa Mac Pro 1,1 mašinama koji isto ne mogu da pokrenu Portal. Igru istog godišta ili čak stariju od njihovih računara. Računara koji renderuju ozbiljan materijal k’o blesave.

Jasno je da sam razočaran. Nije mi do igre (koju sam već prešao kroz Crossover); već je problem u stavu. Što gospoda iz Valve-a misle da smo mi svi veverice.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 15 May 2010 11:19 AM   [ # 14 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Nevezano od toga, ne verujem da je ovo pravljeno u Flashu, ali se konstatacija sama nameće, sada je valjda jasno što Apple ne da Flash aplikacije na iPhoneu: kakvog li bi se đubreta nagledali.

Može se i u ObjC i u Xcodeu napraviti đubre, što kaže ona narodna kako nije važna puška, već srce u junaka, ali ovo se vidi iz aviona da je neki crosscompiler korišćen ili ko zna šta. Pri tome samo je zbudženo da bi se reklo da radi.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 15 May 2010 12:09 PM   [ # 15 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  397
Joined  2009-02-19

Meni ladno ne radi mish u igri… Tj, radi dok ne stavim new game, dakle po menijim shljaka normalno, cim udjem da igram ne daje znake zivota…

Profile
 
 1 2 3 > 
1 of 3
‹‹ iMac 16:9 problem      Parrot AR Drone ››