Problem sa kolornim profilima nakon instalacije CS
Posted: 08 June 2007 08:13 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1028
Joined  2007-03-14

Dakle, na production makinu uzmem i instaliram CS3 (nakon test perioda na test disku) i nakon nekoliko dana problem.

Problem se dešava prilikom logovanja na mašinu, jer je na login screen-u sve ok. Manifestuje se skoro ekstremnim posvijetljavanjem slike, toliko se posvijetli da se ‘prugice’ iz menija totalno izgube.

Brisanjem kolornih profila nisam ništa uspio da uradim, ali je definitivno (barem po meni) vezano za profile, jer u drugom nalogu je sve ok.

Redoslije dešavanja (nakon logovanja):
1. učta trakicu od Finder-a
2. kreće da učtava desktop
3. učtava podešeni kolorni profil (Adobe RGB 1998)
4. nastavlja da učtava desktop (ikonice)
5. i sada učta novi kolorni profil koji jednostavno posvijetli sliku do bola

Sve radi normalno, a ganjanjem, lovljenjem i zamjenom kolornih profila sa test diska i instalacije OS X-a nisam uspio ništa da uradim. Brisanjem svih kolornih profila sam samo uspio da izgubim mogućnost logovanja na mašinu (jednostavno pukne server i vrati me na konzolu); pa sam morao da podignem mašinu sa test diskom i vratim kolorne profile nazad na sistem, kako bih mogao da uradim backup.

Ima li neko ideju šta me da ne kažem šta?

Pozdrav.

 Signature 

It’s the ride that matters, not the bike…

Profile
 
Posted: 09 June 2007 07:44 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

Hmmm… trebalo bi da ide obrnutim redom ako si kalibrisao monitor.

Probaj da kalibrišeš monitor i napraviš svoj profil pa onda pogledaj da li u: /Library/ColorSync/Profiles/Displays ima još nečega osim tog profila koji si ti napravio.

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 15 June 2007 11:51 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1028
Joined  2007-03-14

Pazi, možda bi i trebalo da ide obrnutim redom, ali ide ovako. Postoji i SyncMaster kolorni profil koji OS povuče prema informacijama koje dobije od monitora, ali nema promjene u prikazu slike (barem ne na ono što je bilo) prilikom njegovog odabira.

Bukvalno, ali bukvalno kao da se naknadno učtava neki dodatni profil, a nije mi jasno ni šta ni koji.

Bilo kako bilo, pala je reinstalacija, a sad mi ostaje da vidim kako će se CS3 dodatno ponašati na test instalaciji.

Pozdrav.

 Signature 

It’s the ride that matters, not the bike…

Profile