iWork 08 trial
Posted: 21 August 2007 07:11 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

Sad videh vest ovde na sajtu da se i ovo pojavilo. Evo ovde topika ako neko bude imao komentar opširniji od mog, pošto sam se ovim bavio jako površno.

Nabasao sam pre par dana na ovu trial verziju (http://www.apple.com/iwork/trial/). Za ovo malo vremena nisam primetio neke veće promene.
Zahteva 10.4.10 update za sistem i QuickTime 7.2 (zašto QT? Nije ovo iLife.)
Numbers deluje pristojno (kakav atribut); sve .xls fajlove koje sam probao otvorio je normalno.
Pages mi je, ne znam zašto, jako simpatičan program. Ipak ima jednu, za mene lično, ružnu foru da kada je uključen Caps Lock i pritisne se Shift, vraća slova u mala. Ovo mi je jedan od neugodnih fleševa koje imam od upotrebe windowsa i iskreno se nadam da se neće proširiti na ostatak sistema.
Keynote me nikada nije interesovao, žalim slučaj.

Ono što mi, takođe lično, prvenstveno smeta je to što se očgledno dosta oslanja na GPU, i neki put i najjednostavnije editovanje ume da smori sa lopticom skočcom. Verovatno ne smeta ljudima sa bržim mašinama.

Videću ako stignem u narednih par dana da se malo više pozabavim paketom u nekom konkretnom radu, u tom slučaju ću napisati par reč. Ali kao što rekoh neka stoji topic ako još neko želi da ubaci par reč.

Post edited by: DS_Store, at: 2007/08/21 19:14

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 21 August 2007 07:48 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Svi programi iz paketa su super izuzev novog iMovie-ja koji je najgori program koji sam ikad u zivotu video…Znachi da od onakvog remek dela /prethodne verzije iMovie-ja/ naprave ovakvu budalashtinu to se nisam nadao…Ovaj komentar sam postovao i na Versiontracker-u pod iLife 08…

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 21 August 2007 08:28 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

ma razumeste li se vi dobro? iMovie (Toso, nisam ga probao jer trazi il Intel il pizdarican G5) nije iz paketa iWork.

Ja sam samo primetio da mi Pages sada kuca brzo, tj normalno tekst dok je stara verzija ispisivala po ekranu ono sto sam otkucao pre desetak sekundi…
Ni ja nisam cackao Keynote, al ga volem 😊 Radio sam jednu prezentaciju za skolu u njemu pa su se cudili ovi levaci gde su ti efekti kod njih u PowerPointu 😊))

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 22 August 2007 04:23 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  231
Joined  2007-02-20

SERBIAN wrote:

Svi programi iz paketa su super izuzev novog iMovie-ja koji je najgori program koji sam ikad u zivotu video…Znachi da od onakvog remek dela /prethodne verzije iMovie-ja/ naprave ovakvu budalashtinu to se nisam nadao…Ovaj komentar sam postovao i na Versiontracker-u pod iLife 08…


Auuuuuu! Videh sad nesto o novom iMovie-u na netu. Stvarno su osakatili program. Onaj stari (2006) je vrh. Prvi put u zivotu sam montirao film sa ekskurzije u ovom programu ne znajuci nista o montazi, poslao u iDVD i ispao je fantastican, svi su se odusevili. Koliko sam shvatio, u ovom novom prakticno i nema montaze. Izgleda da zele da amateri kupe Final Cut Expres. :(  A ja taman mislio da uzmem novi iLife zbog GarageBand-a, ali mi sada ne pada napamet. Predpostavljam da nije moguce ostaviti stari iMovie, a ostale programe iz iLife instalirati.

Profile
 
Posted: 22 August 2007 05:05 AM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

Joj bre, imamo li jedan post čji sadržaj ima bar malo dodirnih tačaka sa nazivom istog!

Molim sve iLife-ovce da pređu ‘vamo:
http://www.macserbia.org/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=26&func=view&id=5211&catid=11

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile
 
Posted: 22 August 2007 10:21 AM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Kako sam isp’o glup to je neverovatno…Izvinjavam se, naravno da sam mislio na iLife a ne na iWork…Ooo budaleeee..

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 22 August 2007 08:48 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

Meni Numbers kod svakog otvorenog .xls fajla kaže da postoji barem nekoliko upozorenja, te želim li da ih pogledam. Koliko sam video, sva se odnose na condiciono formatiranje, sa kojim izgleda on ima problema.

Profile
 
Posted: 02 September 2007 01:01 AM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Jedna stvar mi nije jasna - iWork 08 je težak 687MB a iWork 06 1.9GB?!
Da stvar bude gora, gledao sam package contents i nisam našao u čemu je razlika :blink:

Vidim da je Resources folder ‘teži’, ali ne vidim u čemu (a i ne nađoh .skrivene)
Mislim, u starom Keynote-u su teme 1GB a ovamo su 120MB a ima skoro sve iste?

Sve u svemu, da li mogu mirne duše da bacim iWork 06 u kantu?

Post edited by: Dachaz, at: 2007/09/02 01:12

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 02 September 2007 01:40 AM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

Negde sam pročtao da su ranije pravili svaki template u varijantama za više jezika, a sada su to inteligentnije uradili sa namerom da uštede na prostoru.

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile
 
Posted: 02 September 2007 02:54 AM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Za stari Pages jeste tako (svaki lproj folder ima teme u sebi).
No bunio me ovaj zlotvor (Keynote) koji čak ima manje fajlova u Themes folderu, a veći je 😊

Ma, ide 06 u kantu 😊

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile