TC extended network
Posted: 26 March 2011 05:01 PM
Newbie
Rank
Total Posts:  11
Joined  2006-10-25

1. Imam Time Capsule smesten pored TV-a i hocu da iskoristim to kao router i da izvucem fizicku mrezu za TV i jos poneki uredaj na istoj fizickoj lokaciji.

2. TC dobija mrezu preko WI-FI-a od glavne mreze preko routera kojeg sam dobio od operatera i to se nalazi na drugoj fizickoj lokaciji - u pitanje je neki generici 802.11g router.

3. TC nema pristup kablu preko koga mreza dolazi (#2) i samim time ne moze biti nosioc mreze na citavoj lokaciji. Znaci ne mogu jendostavno d aubodem internet kabl u TC i to nije opcija.

4. Glavni problem: TC nece da extenduje postojeci WI-FI jer kako sam citao po forumima to se samo podrzava za Airport Express i Airport Extreme - nisam ni siguran 100% za ovo.

Sta uraditi:
1. kupiti Airport Extreme/Express i jednostavno zameniti postojecy geneircki router sa tim - da li bi ovo 100% radilo?
2. da li ima neko drugo resenje - nisam zainteresovan za update bios-a na tom generickom routeru - nije moj 😊

Bonus pitanje:
3. upis na externi HD nakacen na TC mi deluje veoma spor. Kako videti da je sve OK sa brzinom mreze i sta su iskustva?

Profile
 
Posted: 27 March 2011 10:01 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Ne vidim razlog zašto TC ne bi mogao u WDS kada je on isto što i Airport Extreme sa dodatim hard diskom?

Nema ovo pod Airport-Wireless:

[img size=385]http://www.macserbia.org/components/com_simpleboard/uploaded/images/airportwds.png[/img]

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile