Mrtav pixel
Posted: 28 December 2007 03:10 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  117
Joined  2007-03-19

Ja sam stekao kintu za iMac 6mes. I konacno dolazi taj dan, City Express mi dovozi iMac na kucna vrata, ja ga raspakujem i nestrpljivo postavljam na sto… Palim iMac :woohoo: skidam zastitnu foliju sa ekrana, kad ono mrtav pixel na sred ekrana… Onda veeeliko razlocarenje. Zovem Apple Centar, kazem im za problem, i oni ljudi iznenadjeni. Posalju oni mejl Applu, i ovi slepani odgovore da se tolerise do 5 mrtvaka :blink: . Na svu srecu, ljudi iz Apple Centra su razumeli moj problem i zamenili mi iMac o svom trosku.

I mislim da Apple nikakao ne sme da dozvoli neku falinku na svom racunaru, jer su pod 1. Skupi (a kada neko da kintu, ocekuje da to bude besprekorno); 2. Do sada su bili extra, sa greskama ce samo srusiti reputaciju.

Toliko o kvalitetu novih iMacova, koji nisu bas bez razloga jeftiniji od predhodnika…

Post edited by: turelio, at: 2007/12/28 15:12

Profile
 
Posted: 28 December 2007 05:46 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

‘With current LCD technology, a panel may contain a limited number of missing or flickering pixels.’


ovo stoji na svakoj strani EIZO-vog sajta. Njihovi su monitori (Graphic monitors) i skupi i kvalitetni. Tako da nema smisla pljuvati po Apple-u za mrtav pixel na iMacu. Razocarenje je na mestu, i sam bih se tako osecao i super sto su ti ga zamenili.

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 29 December 2007 12:20 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  117
Joined  2007-03-19

Cuo sam da zam Apple monitore vazi nepisano pravilo, da ako ti se mrtav pixel ne pojavi u roku od prvih mesec dana, da se nece nikada ni pojaviti…

Da li je tacno nesto od ovoga?

I sta uopste moze da prouzrokuje pojavu mrtvog pixela?

Profile
 
Posted: 29 December 2007 08:57 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

current LCD technology :-D

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 29 December 2007 08:15 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

Turelio wrote:

... I mislim da Apple nikakao ne sme da dozvoli neku falinku na svom racunaru, jer su pod 1. Skupi (a kada neko da kintu, ocekuje da to bude besprekorno); 2. Do sada su bili extra, sa greskama ce samo srusiti reputaciju….<br><br>Post edited by: turelio, at: 2007/12/28 15:12

1. ako samo malo bolje pogledamo nisu skupi,
2. i do sada je imalo dosta grešaka (al nećemo sad o njima) i nisu im ‘srušili reputaciju’.

Samo ti uživaj u iMac-u i bez brige B)

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile
 
Posted: 30 December 2007 02:30 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  141
Joined  2005-07-17

U principu, u pravu su kada ti kazhu da je odredjen broj piksela dozvoljen u defektnom stanju. Tachan broj je definisan ISO13406-2 standardom, i podeljen je u klase.

Samo klasa 1 ima zahtev za nula defektnih piksela (i sub-piksela); ali takav displej sigurno necesh naci u consumer proizvodima (pa ni u iMac-u); vec najverovatnije klasu 2.

Ovo bi trebalo da su tachne brojke:

(k) - klasa

 Signature 

> Apple fanboy - a person who bought a Mac before you did.

Profile
 
‹‹ Objasnite, glup sam!!!      problem sa PB ››