< 1 2
2 of 2
JOBS - premijera 11. septembra
Posted: 13 September 2013 10:12 AM   [ # 16 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Hvala svima koji su došli, a kako vam se dopao sam film?

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 13 September 2013 10:29 AM   [ # 17 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  266
Joined  2008-06-05

Ja sam prijatno iznenadjen, nisam neki ljubitelj Kučera ali on je na mene ostavio najjač utisak.

 Signature 

Apple MacBook Air \"Core i5\" 1.6 11\" (Mid-2011) + Superdrive
iPhone 4 16GB

Profile
 
Posted: 13 September 2013 10:37 AM   [ # 18 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Da, to jeste utisak, bio je dobar. Meni smeta što neke stvari ne odgovaraju istini (Wozov odlazak iz Applea koji se nikad nije desio - on je i dan-danas Apple employee); čtav period između odlaska i povratka u Apple je predstavljen u dva minuta.

Ovo je u stvari film o Džobsu dok je bio u Appleu, od osnivanja do proterivanja i onda onih par scena kada se vratio i isterao Amelija.

Ukratko, vredi pogledati ako se to tako shvati, dok ukoliko želite da vidite Džobsovu biografiju ili film o Džobsu, to nećete videti.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 13 September 2013 01:47 PM   [ # 19 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  492
Joined  2009-10-13

Osećam se kao izdajnik i Micro$oft fan, međutim po meni su ‘Pirati silicijumske doline’ daleko bolji film. Naravno, niko ovde ne može sa sigurnošću da zna kakav je Jobs zaista bio, međutim po tome šta su ljudi pričali o njemu, zaključujem da je u ‘JOBS’-u prikazan dosta blago, iako se ponekad vide prave crte njegove ličnosti. Ne mogu da ne zamerim reditelju na tome što je izbacio čuvenu ‘employee number zero’ repliku koju je Džobs iskoristio na susretu sa Mikeom Markkula-om, jer je ta replika jedan od najvećih pokazatelja ko je on bio. Znam da je uticaj Gejtsa na ‘Pirate’ svakako postojao, ali nekako je obrađeno više informacija o Stivu iako on nije jedina centralna ličnost filma kao što je to slučaj u ‘JOBS’-u. Ne kažem ni da je taj film sto odsto tačan, ali mi je jednostavno bolji. Čak je i glumac bolje odigrao Jobsa nego Ashton Kutcher. Jedino je Woz daleko bolji u novom filmu B)

Post edited by: iJova, at: 2013/09/13 13:47

 Signature 

&#63743;iPhone 6s Plus 64GB Space Gray
&#63743;iMac early 2009 20 inch
&#63743;iPad Mini
&#63743;MacBook Air 13" Early 2015
&#63743;Certified Mac Technician

Profile
 
Posted: 13 September 2013 04:08 PM   [ # 20 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

iJova wrote:

Osećam se kao izdajnik i Micro$oft fan, međutim po meni su ‘Pirati silicijumske doline’ daleko bolji film.

Nisi, i meni je to bolji film. Kao da su žurili brže bolje da izbace film i uzmu pare pre nego što Sony uopšte snimi onaj po Ajzaksonovoj biografiji (otkupili su prava).

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 13 September 2013 08:31 PM   [ # 21 ]
Member
RankRankRank
Total Posts:  57
Joined  2010-04-28

...nisam neki ljubitelj Kučera ali…

Još sam pod utiskom kao je skinuo Džobsa. Izgled, stav, hod. Pljuniti Džobs. Pustili i slike na kraju - jedva prepoznaš ko je ko.

!!Pažnja - ko nije gleao film neka ne čta dalje!!

Uvodna scena je odlična, bio sam skoro ubeđen da su pustili neki keynote koji nisam gledao.

Priča je, pomalo šupljikava. Na primer kada Džobs vrišti na Gejtsa, nema šta Gejts kaže njemu. Danas je bilo po internetu da je Gejtsov odgovor bio u stilu:

‘To je kao da imamo bogatog komšiju Xeroksa koji ima super TV. Ja sam odlučo da ukradem taj TV, ali kad sam upao kod njega - shvatio sam da si ga ti već ukrao’.

Pa posle ima scena kako kroz Apple preduzeće prepoznatljiva silueta korača kroz svaki apple sprat,  svaki hodnik, pored svakog zaposlenog. Dosta simbolike, jako lepo upakovano.

Svakako preporuka za pogledati, ali ne očekujte čuda.

Profile
 
Posted: 14 September 2013 09:34 PM   [ # 22 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1880
Joined  2007-08-04

Žao mi je što nisam bio n premijeri, ali više zato što se nisam video odavno sa Mikijem i ostatkom ekipe, nego li zbog filma.😉
Koliko vidim, kritičari su ga satrli, a i publika nije ništa bolje odreagovala, pošto je film imao prilično bledunjavo otvaranje, a kako stvari stoje, neće nešto mnogo zaraditi od karata.
Ja ću ga svakako pogledati, čsto znatiželje radi, ali mi nije hića.

p.s. ni ‘pirati’ nisu nešto specijalno, a ako je stvarno ovaj lošiji, onda i nije čudo što su ga ispljuvali

Profile
 
Posted: 15 September 2013 12:33 AM   [ # 23 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  196
Joined  2010-09-03

Ja stvarno ne znam što ga je kritika toliko ispljuvala. Film nije otkrovenje…ali je daleko od lošeg. Krenuo sam u bioskop sa saznanjem da ima očajne ocene….i nisam se razočarao uopšte. Naprotiv B)

 Signature 

A Smile Can Hide A Thousand Words

Profile
 
Posted: 16 September 2013 01:51 PM   [ # 24 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

dmajkic wrote:

Priča je, pomalo šupljikava. Na primer kada Džobs vrišti na Gejtsa, nema šta Gejts kaže njemu. Danas je bilo po internetu da je Gejtsov odgovor bio u stilu:

‘To je kao da imamo bogatog komšiju Xeroksa koji ima super TV. Ja sam odlučo da ukradem taj TV, ali kad sam upao kod njega - shvatio sam da si ga ti već ukrao’.

Ne znam tačno kako je to Gejts rekao, uživo ili telefonom, ali je fakat da je rekao. To hejteri često koriste kao argument, što je vrlo površno. Na stranu što Apple ništa nije ukrao, već je pošteno platio (milion dolara u akcijama koje bi danas vredele 15 milijardi dolara) dvodnevnu posetu Xeroxovom Palo Alto centru, mnoge stvari uiopšte nisu nastale u Xeroxu. Nisam hteo na tribini da ispravljam Milančeta, ali pop-down meniji su u stvari stvoreni u Applu. kompletan koncept Clipboarda nije postojao pre nego što ga je Apple izbacio sa Macom. Čak i taj famozni miš je bio inovacija u odnosu na onaj koji su videli u Xeroxu, čuvena priča iz Jobsove biografije o tome da želi miša kojeg može da koristi na farmerkama.

Uostalom da ne jurite po folklore.org evo ga sažetak na AppleInsideru: http://appleinsider.com/articles/13/08/10/xerox-parc-the-apple-inc-macintosh-innovator-duplicator-litigator

Preproučujem da ako ikako možete pročtate Ajzaksonovu biografiju (iako i onda ima grešaka tipa da je iPhoto Appleov odgovor na Photoshop) pre nego što odgledate film.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 16 September 2013 01:57 PM   [ # 25 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

RingeRaja wrote:

p.s. ni ‘pirati’ nisu nešto specijalno, a ako je stvarno ovaj lošiji, onda i nije čudo što su ga ispljuvali

Pirati mi se više sviđaju jer su tačniji, pri tome je Dr. Karter odlično odigrao Džobsa (šuška sa de je on glavni kandidat da igra Džobsa u Sonyjeom filmu); a očgledno je i Džobs tako mislio:

http://www.youtube.com/watch?v=TIClAanU7Os

A ovde Noah priča kak ose sve to dogovorilo:

http://tech.fortune.cnn.com/2011/10/07/noah-wyle-steve-jobs/

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
 < 1 2
2 of 2