< 1 2 3 4 >  Last ›
2 of 8
Yosemite - Mac OS X 10.10
Posted: 20 June 2014 10:37 AM   [ # 16 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Mislim da neće, tu je pre reč o hardverskom uslovu, do softverskom.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 26 June 2014 12:14 PM   [ # 17 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  10
Joined  2012-09-27

Yosemite ili kako bi ga drug nazvao Jošimicu :laugh: je vrhunski! Stvarno.

Isprobao, ispratio beta program do pre neki dan kad sam morao da se vratim na Mavericks zbog Xcode krešovanja. Vidi se još uvek i te kako da je beta u pitanju i baš zbog istih krešova preporučujem da se sačeka ‘THIS FALL’ da izadje zvanično za sve.

Izgled? Mnogo lep, folderi mi samo mnogo iskaču iz cele priče. mnogo su plavi i drečavi.
Rad? Za betu, ok. Skoro sve aplikacije rade ali one koje sam zabeležio da krešuju su: Viber, Xcode i neoprostivo Finder.

Sve u svemu mislim da će 10.10 iskidati sve konkurencije kad izadje.

Da li nekoga zanima kako se vratiti sa 10.10 na 10.9?

I gde bih mogao da stavim temu za kloniranje recovery HD-a, za one koji su slučajno formatirali ceo HD sa sve recovery-em (pošto na celom netu ima samo jedan artikal o tome i jedva sam ga našao)?. (desilo mi se)

Profile
 
Posted: 06 July 2014 11:27 AM   [ # 18 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  164
Joined  2009-12-02

Ja sam instalirao Yosemite beta2 i mogu vam reći da ‘savršeno’ radi iako još uvek ima nekih sitnih bagova. Tako da se neću vraćati na Mavericks 😊 Dosta je brži, lepši i prosto bolje radi. Brže mi otvara programe, iz sleepa dosta brže izlazi. Uporedo sam instalirao ios8 beta ali je katasatrofalna iako je fino radila sa Yosemitom. Recimo, imao sam sve sms poruke na kompu a handsoff je savršeno radio. Javljao sam se na pozive na telefon preko kompa i zvao. Ali, iCloud je potpuno zeznut, a telefon je strahovito bagovao te sam se vratio na ios7.1.2.

Što se aplikacija na Yosemitu tiču, sve rade, i štampač i sve živo sem Vibera. Njega sam instalirao i samo je bagovao, gasio se i po 10 puta u minuti iskakao prozor ‘quit’. Te sam ga uninstalirao. Sve ostalo radi normalno

Post edited by: zverko, at: 2014/07/06 11:28

Profile
 
Posted: 26 July 2014 04:14 AM   [ # 19 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  249
Joined  2006-10-13

zverko wrote:

J Recimo, imao sam sve sms poruke na kompu a handsoff je savršeno radio. Javljao sam se na pozive na telefon preko kompa i zvao.

a znaš li rešenje za ovaj problem?

[urlhttp://www.macserbia.org/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=26&func=view&id=105888&catid=11

 Signature 

&#63743;iMac9.1
&#63743;MacBookAir mid 2010
&#63743;iPodTouch 3rd gen.
&#63743;iPhone 3GS 32 GB
&#63743;iPhone 4s 16GB White
&#63743;iPad 3 32GB WiFi +4G

Profile
 
Posted: 29 July 2014 07:52 PM   [ # 20 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Verovarno većina vas zna da je na YouTube česta pojava da ‘OS X’ nepravilno nazivaju ‘OS Ex’, ali izgleda da će od Yosemite neki i ‘10.10’ pogrešno da čtaju…

Gledam danas neke klipove na YouTube i naiđem na ovo: http://www.youtube.com/watch?v=MWMyPAWepeU

Ženska koja priča u klipu priča o Yosemite i kaže ‘OS Ex ten point one’...

Možda bi Apple zbog nekih trebalo slovima da napiše kako se čta :D

Post edited by: indijanac, at: 2014/07/29 19:54

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 17 October 2014 08:29 AM   [ # 21 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1880
Joined  2007-08-04

I na kraju, evo ga:

http://www.apple.com/osx/

Profile
 
Posted: 17 October 2014 10:34 PM   [ # 22 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  260
Joined  2007-09-07

Instalirah ga sinoć i radim na njemu celi dan pa rekoh da podelim prve utiske sa rajom 😊

- Izgleda odlično, mada onaj tamni meni malo smeta, tačnije ne smeta on nego ikonice za razne drajvove, boxove, notove i sl. su pravljenje za svetli meni pa se onda ili ne vide lepo ili ne vide uopšte.

- Jako nervira što zeleno dugme u naslovnoj lajsni sad uvodi prozor u full screen mod, umesto zoom, a nema ili bar ja nisam našao gde se to podešava.

- U Safariju ne postoji više opcija da imate bookmarke iznad tabova, a kad čovek na to navikne bude muka posle 😊 Ako neko nađe načn da to namesti plaćam pivo, vino, rakijo, ko šta izvoli… 😊

- Performanse su iste. Mada opet to zavisi od toga šta se radi na njemu. Ja programiram po ceo dan C/C++, buildovi mi traju i do 3-4 minuta i nisam primetio nikakvo niti ubrzanje niti usporenje.

- Grafika oće da štucne. To se relativno često dešava prilikom tranzicija (one kao u System Preferences); odlaska u full screen ili zoom prozora kad je nakačen još jedan monitor. Kad otkačm monitor dešava se ređe. Mašina je iMac 27’ Mid 2011, i5 na 2,7GHz i 16GB RAM-a, sa dodatnim Thunderbolt 27’ monitorom. Ne verujem da je do grafike jer je Radeon HD 6770M više nego dovoljan za takve stvari. Verovatno će da se sredi prvim apdejtom.

- Ovo će dosta ljudi da interesuje. Cindori Trim Enabler radi, ali mora da bude 3.2.6.

- Handoff na žalost nisam probao jer moj iMac to ne podržava, ali ona zajebancija sa telefoniranjem radi super. Ceo dan sa koristio telefon tako.

Tolko od mene…

 Signature 

iMac 27-inch

Profile
 
Posted: 17 October 2014 10:59 PM   [ # 23 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  168
Joined  2012-03-05

ttanaskovic wrote:

- U Safariju ne postoji više opcija da imate bookmarke iznad tabova, a kad čovek na to navikne bude muka posle 😊 Ako neko nađe načn da to namesti plaćam pivo, vino, rakijo, ko šta izvoli… 😊

Ako si možda mislio na favorites bar, uključuje se u View>Show Favorites Bar

Da li ima neko problem da instalira Javu?

Profile
 
Posted: 18 October 2014 11:47 AM   [ # 24 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  260
Joined  2007-09-07

prale wrote:
Ako si možda mislio na favorites bar, uključuje se u View>Show Favorites Bar

1. Sramota me sad, al kako babe kažu, ćorav karte ne igra 😊
2. Gosn’ Prale ako si u NS od ponedeljka, javi se za pivo ko što sam obećao.

Post edited by: ttanaskovic, at: 2014/10/18 11:48

 Signature 

iMac 27-inch

Profile
 
Posted: 18 October 2014 03:20 PM   [ # 25 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  168
Joined  2012-03-05

ttanaskovic wrote:

prale wrote:
Ako si možda mislio na favorites bar, uključuje se u View>Show Favorites Bar

1. Sramota me sad, al kako babe kažu, ćorav karte ne igra 😊
2. Gosn’ Prale ako si u NS od ponedeljka, javi se za pivo ko što sam obećao.<br><br>Post edited by: ttanaskovic, at: 2014/10/18 11:48

Hvala na pozivu drugi put kad budem u NS inace sam iz Nisa, a i tu smo da pomazemo 😊

Profile
 
Posted: 18 October 2014 06:04 PM   [ # 26 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  74
Joined  2010-05-02

Instalirao i ja Yosemite 😊 prvi utisak je da safari radi mnogo brze nego na mavericks-u ili se ja varam, ostale utiske javljam kada se poigram narednih dana 😛

Profile
 
Posted: 18 October 2014 06:29 PM   [ # 27 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  168
Joined  2012-03-05

Ne varas se Safari dosta sporije radi u odnosu na Mavericks.

Profile
 
Posted: 18 October 2014 06:43 PM   [ # 28 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Dakle, utisci sledeći:

Generalno, zadovoljan, lepo i glatko sve prošlo na mbp early2010 sa 8gb rama i hdd @7200. Mašina je živahna, i za sada nemam nikakvih problema sem jednog, ali važnog, nema drivera za štampač (canon lbp 3370) mada to nije zamerka apple-u već canonu ako se uopšte i može smatrati zamerkom &#128522;

Meni je safari brži za nijansu, odzivniji nego na 10.9.5. Izgled ne komentarišem ali sam osećaj nije loš.

Ono što je zabrinjavajuće je sledeće:
Mini, macbook pro retina 13 i 15 kao i macpro, uradjen update i na prvi pogled sve kul, medjutim &#128522;
Svi računari imaju više usera i sve je prošlo kul za glavnog, medjutim kad hoću da uradim fast switch, svi računari se zbune i vrte kružić u nedogled. Sutra će verovatno morati da popiju ipak clean install.
Takodje airdrop ne radi uvek izmedju 10.10 i 10.9.
Štampanje kroz mrežu gde je štampač prikačen na 10.9 a onaj ko štampa na 10.10 bez obzira na uredno dodat štampač i quee koji se pojavljuje iz nekog razloga ne radi.

To je onako na prvi pogled 😊

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 18 October 2014 09:19 PM   [ # 29 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Probajte prepoznavanje govora za hrvatski (uključte u podešavanjima za ‘Dictation’ opciju ‘Use Enhanced Dictionary’ i odaberite hrvatski tamo)... radi jako dobro i sa ekavicom i može da piše reč onako kako se pišu u standardnom srpskom (primera radi, ako kažete ‘pričaću’, napisaće to kao u standardnom srpskom što se piše… ako kažete ‘pričat ću’, onda će da napiše kao u standardnom hrvatskom što se piše)... Samo vodite računa da je tišina u sobi dok pričate (ne mora baš da bude totalna tišina… može i televizor da se čuje u pozadini, samo da nije mnogo glasan).

Safari osmica mi se jako sviđa… imam utisak da još brže radi nego na Mavericksu i sviđa mi se ovaj novi dizajn prozora… a primetio sam da sada za YouTube više ne mora da se koristi Flash, to jest izgleda da sada svi klipovi rade sa Safarijevim HTML5 playerom (bez potrebe da se instaliraju dodatne ekstenzije za to) i da podržavaju i veću rezoluciju od 720p bez Flasha (u Safari 7 mi nije uspevalo da dobijem veću rezoluciju videa od 720p ako nisam koristio Flash)... i izgleda mi kao da je ovaj Safarijev HTML5 player dosta responsivniji od Flash playera, a i kada se klikne da ode u Full Scree, ide na novi desktop (Flash player je pokrivao trenutno otvoren desktop kada ode u Full Screen); što je dobro.

ttanaskovic wrote:

Jako nervira što zeleno dugme u naslovnoj lajsni sad uvodi prozor u full screen mod, umesto zoom, a nema ili bar ja nisam našao gde se to podešava.

Možeš još uvek da koristiš ‘zoom’, samo na nešto drugačji načn sada radi… umesto klika na zeleno dugme, probaj dvoklik na prazno mesto u Title Baru (na primer, dvoklik pored zelenog dugmeta) ili drži Option/Alt kada klikćeš na zeleno dugme.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 18 October 2014 09:25 PM   [ # 30 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  259
Joined  2010-07-21

Instalacija prošla bez problema, ako izuzmemo to da se je instaler prijavljivao grešku kada bi se došlo do restarta na početku instalacionig procesa, pa sam na kraju morao da restartujem računar i pokrenem opet instalaciju. Odatle, sve kako treba, update prošao bez problema, sve radi kao i ranije.

Novi izgled mi prija, čsto kao promena. Neobično mi je, ali prija videti konačno nešto drugačje.

Dobro je rešenje progress bar tokom podizanja sistema.

Notifikacije i widgeti mi se dopadaju kako su rešeni.

Spotlight konačno upotrebljiv (bar za mene, ali moj je post, tako da 😛)

Trebaće mi nešto vremena da se naviknem na Safari. Ne primećujem neku drastičnu razliku. Ne dopada mi se ikona za Share.

Mašina radi lepo, hvaljen SSD.

Ne verujem da ću skoro isprobati interakciju sa iOS uređajima, to prepuštama vama opakim korisnicima.

Java i MySQL nastavili da radi kao i ranije, ništa posebno.

Eto, ukratko.
B)

PS
Preferiram Darko Mode.

 Signature 

Eager to learn

Profile
 
 < 1 2 3 4 >  Last ›
2 of 8
‹‹ Reinstall bez licence      Hackintosh ››