< 1 2 3 > 
2 of 3
Ako si Admin ne znaci da si Gospod Bog
Posted: 01 August 2010 12:25 AM   [ # 16 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

Slažem se sa idejom da oglasi ne budu deo MacSerbia foruma.
Mislim da treba itekako da postoje, jer ne želim da u moru đubreta tražim Epl, MAC, Mek i ostalo kroz Halo oglase da bih našao to što tražim (a UVEK tražim Mac).
Ne vidim zašto ne bi nabrojan i link ka takvom jednom mestu u sekciji Linkovi i to je to.


I ne vidim zašto bi trgovcima bio potreban nov sajt - imaju Limundo! Ionako im se svima dopada ponešto odande (od aukcijske prodaje do ocenjivanja saradnje). Limundo ima i posebnu sekciju Apple, pa izvolte. Moram da priznam da i sam u poslednje vreme odem prvo (pa čak i jedno) tamo ako me neko zamolio da mu nađem Mac. Prema tome…

Post edited by: Andrej, at: 2010/08/01 00:31

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 01 August 2010 12:34 AM   [ # 17 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Slažem se sa bilo kojim vidom ‘izolacije’ oglasa od ovog foruma, bilo da je poddomen, ili potpuno novi domen, trebalo bi da ostanu, samo ne ovde i ne u ovoj formi.

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 01 August 2010 12:38 AM   [ # 18 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

I dobro bre admini, zar npr ovo
http://www.macserbia.org/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=26&func=view&id=50208&catid=35
nikome nije zasmetalo? Meni jeste, bas. Nikakve veze sa oglasima nema. Da ne pominjem da je OPET u pitanju iPhone. Isti takvi bi sutra ako bude nestasice ulja ladno valjali ulje na Mac forumu. Takvima nije mesto ovde.

Eto vidiš, zato mi ideja o policajcu nije bliska, suviše posla. Ja vidim taj oglas tek sada, od ostalih admina se jedino Čika Kosta redovno javlja, ostlai su na odmorima i šta ti ja znam.

S druge strane, ko će da sudi o kakvom je oglasu reč, tj. šta je kriterijum? Neminovno će dolaziti do svađe.

Svi smo mi sentimentalno vezani (i ja kupih MacBook od Dande, dodatno napajanje od RingeRaja i MiniDVI-DVI od amsteradmxxx-a); ali mislim da je šteta veća od koristi. Da ponovim: ja sam za to da se kao privremeno rešenje uvede poddomen, takođe sa disclaimerom da SMUG nema veze sa tim oglasima, a onda redirekcija na neki drugi sajt kada neko to napravi.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 01 August 2010 01:56 AM   [ # 19 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  835
Joined  2008-12-28

madamov wrote:

S druge strane, ko će da sudi o kakvom je oglasu reč, tj. šta je kriterijum? Neminovno će dolaziti do svađe.

Ono sto je Dacha predlozio mi se svidja. Lepo napomena da ne moze nova oprema tri meseca od predstavljanja a ko prekrsi leti napolje. U stvari nista osim telefona (i delimicno iPada) nije problem, Del Boj to moze da spakuje, tesko ce iMaca tako.

Svadja nije dobra ali ako biram izmedju toga da ne talasam i toga da Tosa (i mnogi drugi) ode onda mi je svadja daleko draza.

Razmisli dobro o lakoj predaji oglasa nekom, javice se 50 trgovaca dobrovoljno, sa laznim pricama i identitetima, samo da bi kasnije kontrolisali oglase. Jeste lakse za admine ali moze da pukne bruka a da bude ipak vezana za ovaj sajt jer bi sve bilo linkovano odavde. Da ne pominjem poklonjen traffic.

Elem, ja ne bih odustajao lako, nego bih izabrao par clanova za koje znamo da nisu klonovi a i ne trguju cesto, dao im admin status na oglase pa nek delju. Npr Dachaz, bu2nin… Ne bih se ja bavio tim da neko ne pomisli da se nominujem, ima mladjih i sposobnijih da to rade.

Profile
 
Posted: 01 August 2010 03:11 AM   [ # 20 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1797
Joined  2007-11-11

Ne sviđa mi se što sam izgleda bio u pravu kad sam pokrenuo priču o ukidanju komentarisanja oglasa, koja je neslavno završila na glasanju. S obzirom da je stvar ipak otišla u majčnu, i uzimajući u obzir ovo što je miki rekao…

madamov wrote:

S druge strane, ko će da sudi o kakvom je oglasu reč, tj. šta je kriterijum? Neminovno će dolaziti do svađe.

... podnosim sledeću REZOLUCIJU (u dogovoru sa evropskim partnerima):

1. Da se oglasi NE UKINU jer služe svrsi
2. Da se ZABRANE KOMENTARI jer nažalost vode mas u propas
3. Da se napravi STRIKTAN OBRAZAC kako oglas izgleda, jer se tako izbegavaju KRETENIZMI. Što će reći da uputstvo koje već postoji postane obavezujuće - jasan naslov oglasa (ono što se prodaje); link ka everymac, stanje, cena, kontakt. Ko ne ispoštuje, oglas se briše, uz obaveštenje na kontakt mail. Malo više posla za administraciju, ali bi se toga mogli prihvatiti redovniji oglašivač. Ako se organizuju pa donesu deklaraciju o nezavisnosti i naprave novi sajt (u šta čsto sumnjam); svima lepo, a dok se to ne desi, eto konkretnih mera koje bi mogle da budu obostrano prihvatljive.

 Signature 

Ja hocu da pomognem

Profile
 
Posted: 01 August 2010 12:36 PM   [ # 21 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  92
Joined  2010-04-07

Hmmm, i ponovo dodjosmo do osetljivog pitanja oglasa.

Tacno je da je Mac konacno postao dostupan i preko legalnih kanala i u papirnim oglasima, ali postavite sebi pitanje: da li bi ste vi kupili imac preko Halo oglasa? U sekciji oglasi pogledacete ko je taj koji prodaje, ako ga ne znate, pogledacete neke njegove prethodne diskusije (mislim da ovde i karma igra ulogu, bez obzira koliko se neki slagali/ne slagali sa tim).

Javno odricanje odgovornosti od dela foruma po meni nema nikakavu, osim deklarativnu, svrhu. Naime, svi ljudi koji su otisli sa ovog foruma (a vidim da je otislo bar troje od kada ja pratim forum) sigurno nisu otisli ljuti zbog politike SMUGA a propo oglasa. Vi se mozete slagati/ne slagati sa necim, ali onda ne idete na taj deo foruma.  Ako nastavite da diskutujete, to onda prelazi u trollovanje i gubi smisao foruma. Odlazak zbog lose sekcije oglasi? Ma daj, koga mi zavaravamo!

Tacno je da su oglasi ozbiljno ugrozeni na ovom forumu i nesto se tu mora preduzeti. Varijanta ‘sekira’ (od sutra ih nema ili ostaju ovakvi) nije bas svrsishodna, jer mislim da se zaista moze nadci hw sa vremena na vreme koji prelazi iz ruke u ruku starijih korisnika (mislim na korisnike sa duzim smug stazom, ne na bioloski starije, da se ne vredjaju odma’) i to je potpuno ok. Preprodavaca uvek ima, bice i to na svim forumima. Sve je stvar kako ih kontrolisati. Ne mogu sad da pokrenem proceduru za ponovno uclanjenje na forum, ali zar nismo svi mi prohvatili odredjena prava i obaveze, odnonsno nepostovanje povlaci ban? Evo skorasnji dogadjaj za visestrukim nalozima koji su banovani, onda se jedan user vratio dva dana kasnije, zamolio (?!?!) i dobio nazad user kojim je nastavio da vredja. Da, pokajanje postoji, ali ne odmah i ne sme garantovati neometane aktivnosti koje su ocevidno protiv dobrobiti foruma i dobrog ponasanja korisnika. Admini su dobri ljudi, ali nema emocija u kontrolisanju rada foruma.


Mislim da je Nemanjapro pricao o ustrojstvu oglasa na benchu, koje je, manje ili vise uspesno. Ako podjemo od cinjenice da su oglasi mesto za prodaju KORISCENOG i NEPOTREBNOG hw korisnika, pretpostavka je da toga ne moze biti u kontinuitetu i u neogranicenim kolicinama. Znaci da se uvede vremensko ogranicenje od nedelju dana izmedju dva oglasa.

Komentarisanje oglasa ne dolazi u obzir. Vise od jedne carke su se upravo desile usled komentarisanja pristojnosti oglasa. Moze reup oglasa sa info o novoj ceni, ali dalje od toga ne.

Korisnik treba da zasluzi da pocne da prodaje stvari u oglasima. Neka to bude 10 postova, pre negoli mu se dozvoli da postavi oglas. AKo neko napravi 10 postova po forumu sa cistim spamom (da. slazem se. cool. ili slicno) ima da odradi jos 10 postova. Druga opcija je vreme provedeno na smugu. Na primer, ako imate preprodavca, koji se registruje da nesto proda, a vi stavite barem dva meseca clanstva, njemu nece biti interesantno da to proda tu, jer ne ispunjava cilj dolaska na forum a to je prodati nesto odmah. I to je jedan od mogucih filtera.

Ekipa na smugu (kao i na svakom drugom forumu) se zna, ova zajednica je iznedrila neke prijatelje, poznanike i verujem da ce se rad foruma nesmetano odvijati. Ipak, za kupovinu iz oglasa ce se svako voditi odredjenim gorepomenutim smernicama (broj postova, staz, preporuka); i donositi odredjene vrednosne sudove o osobama koje prodaju stvari i odlucivati da li ce ili nece trgovati.

Toliko od mene, A

 Signature 

Presumption is the mother of all fu**ups.

Profile
 
Posted: 01 August 2010 01:20 PM   [ # 22 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  443
Joined  2005-05-16

djpaan wrote:

... Vi se mozete slagati/ne slagati sa necim, ali onda ne idete na taj deo foruma.  Ako nastavite da diskutujete, to onda prelazi u trollovanje i gubi smisao foruma. Odlazak zbog lose sekcije oglasi? Ma daj, koga mi zavaravamo!

Problem je u tome što je zaraza počela da se širi van oglasa. Dešavalo se to i ranije, ali sada poprima drastične razmere.

Problema se oglasima odavno ima, ali ja eto tamo ne zalazim, pa mi nije smetalo. Sve dok raznorazni ‘snalažljivi pioniri’ nisu počeli da smaraju i unaokolo.

Profile
 
Posted: 01 August 2010 02:07 PM   [ # 23 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

djpaan wrote:

Ako podjemo od cinjenice da su oglasi mesto za prodaju KORISCENOG i NEPOTREBNOG hw korisnika, pretpostavka je da toga ne moze biti u kontinuitetu i u neogranicenim kolicinama. Znaci da se uvede vremensko ogranicenje od nedelju dana izmedju dva oglasa.

Komentarisanje oglasa ne dolazi u obzir. Vise od jedne carke su se upravo desile usled komentarisanja pristojnosti oglasa. Moze reup oglasa sa info o novoj ceni, ali dalje od toga ne.

Korisnik treba da zasluzi da pocne da prodaje stvari u oglasima. Neka to bude 10 postova, pre negoli mu se dozvoli da postavi oglas. AKo neko napravi 10 postova po forumu sa cistim spamom (da. slazem se. cool. ili slicno) ima da odradi jos 10 postova. Druga opcija je vreme provedeno na smugu. Na primer, ako imate preprodavca, koji se registruje da nesto proda, a vi stavite barem dva meseca clanstva, njemu nece biti interesantno da to proda tu, jer ne ispunjava cilj dolaska na forum a to je prodati nesto odmah. I to je jedan od mogucih filtera.

Da li bi bio spreman da svakodnevno pratiš oglase logujući se po nekoliko puta dnevno i da brišeš nepodobne? Pitam zato što ne postoji softver za forum na ovom svetu koji ima sve mogućnosti koji bi nas oslobodile dodatnog i bespotrebnog posla (minimalni broj postova potreban da se piše u nekom forumu, da autor posta odmah može da zaključa post, itd.). Onda će neko kome si obrisao oglas da se buni u drugom delu foruma pošto mu je zabranjeno komentarisanje istih, i opet dolazimo do zagađenja.

Ukratko, svako ko ima ovakve predloge kao ti trebalo bi da bude spreman dugoročno da se prihvati posla administriranja sekcije oglasa, prethodno jasno da definiše pravila i usaglasi tim administratora koji bi to radili. Ja to ne mogu, zato i hoću da ogalsu odu sa ovog sajta, a mi ćemo učniti sve da pomognemo tom novom sajtu/forumu/portalu.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 01 August 2010 04:58 PM   [ # 24 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  92
Joined  2010-04-07

ok, mislio sma da postoji mogucnost da se izvede bar za opcije pristupa delu foruma i za momentalno zakljucavanje. Ne smem se prihvatiti administracije oglasa dugorocno (moze da bude bas time consuming :( ) ali kao zatreba jos jedan par ruku za odredjeno vreme, prihvatam.

U nedostatku boljih ideja, podrzavam onda razvod foruma i sekcije oglasi 😊

 Signature 

Presumption is the mother of all fu**ups.

Profile
 
Posted: 01 August 2010 08:48 PM   [ # 25 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1326
Joined  2007-08-13

Ja to ne mogu, zato i hoću da ogalsu odu sa ovog sajta, a mi ćemo učniti sve da pomognemo tom novom sajtu/forumu/portalu.

a mozda da ipak neko postane novi admin samo za selekciju oglasi?
markooo recimo ima ok stav,a i momak je cini mi se voljan

mozda ja predlazem mimo markove volje,neka mi oprosti
ali je mozda elegantnije resenje,koje zahtjeva manje posla
i naravno ukidanje komentarisanja osim admina,i osobe koja je okacila oglas.
(doslo i meni iz dupeta u glavu)

 Signature 

http://primorskenovine.me/          http://gospostina.in

Profile
 
Posted: 01 August 2010 09:23 PM   [ # 26 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Ko god bude izrazio želju da to radi mora da se obaveže DUGOROČNO da će to da radi, a ne da za par meseci bude: ‘Ljudi, odoh ja u inostranstvo/prodao sam Maca/oženio sam se/nemam više vremena’. Jer, recimo, kada jednom gurnemo oglase na poddomen, ja prvi ću da idem da ih čtam samo ako mi nešto bude trebalo tako da na moju pomoć u brisanju i praćenju oglasa neće moći da računaju.

Što se tehničke izvodljivosti tiče, mislim da Simpleboard (dok ne pređemo na EE, on ima sigurno) ima mogućnost moderatora za pojedine forume. Ako stignem ovih dana istestiraću pa da vidimo.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 01 August 2010 09:41 PM   [ # 27 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  606
Joined  2008-06-28

😉

Post edited by: zzare, at: 2010/08/01 22:49

 Signature 

&#63743; MacBook Pro 17inch Unibody
&#63743; iPhone4

Profile
 
Posted: 01 August 2010 09:47 PM   [ # 28 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1326
Joined  2007-08-13

eto tako,imacete i job interview-e 😊

 Signature 

http://primorskenovine.me/          http://gospostina.in

Profile
 
Posted: 01 August 2010 09:53 PM   [ # 29 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

bu2nin wrote:

eto tako,imacete i job interview-e 😊

Valjda imaćemo? B)

Proglašen si za moderatora u forumu Mali oglasi, pa testiraj malo. B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 01 August 2010 10:01 PM   [ # 30 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1326
Joined  2007-08-13

madamov wrote:

bu2nin wrote:

eto tako,imacete i job interview-e 😊

Valjda imaćemo? B)

Proglašen si za moderatora u forumu Mali oglasi, pa testiraj malo. B)

pa tako mi i treba kad mi je jezik brzi od pameti

 Signature 

http://primorskenovine.me/          http://gospostina.in

Profile
 
 < 1 2 3 > 
2 of 3
‹‹ RSS SMUG-a se ne update-uje      SMUG šala ››