‹ First  < 2 3 4 5 6 >  Last ›
4 of 7
Sta se desava sa dizajnom sajta?
Posted: 25 January 2012 03:42 PM   [ # 46 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

cika_kosta wrote:

Možda zavisi i od provajdera… Može Miki da resetuje server…

Biće tokom dana ili večeras.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 26 January 2012 10:08 AM   [ # 47 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Restartovan server, ali mi se čni da nije mnogo pomoglo.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 26 January 2012 10:54 AM   [ # 48 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1028
Joined  2007-03-14

Meni sad sve otvara doooosta brže. Nema više onog zastajkivanja na početku…

 Signature 

It’s the ride that matters, not the bike…

Profile
 
Posted: 26 January 2012 11:28 AM   [ # 49 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  479
Joined  2009-03-13

ima jos uvek mali lag ali se ubrzalo sve znacajno 😊

 Signature 

¸.·´&#175;`·.´&#175;`·.¸¸.·´&#175;`·.¸>
.¸¸.·´&#175;`·.¸>

Profile
 
Posted: 26 January 2012 12:12 PM   [ # 50 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  535
Joined  2010-06-20

Ja mislim da je vece pitanje: ‘Sta se desava sa dizajnom sajta?’

Miki, sta se desava sa dizajnom sajta?

Profile
 
Posted: 26 January 2012 03:29 PM   [ # 51 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  663
Joined  2008-12-09

dizajn je OK, ali je sam forum mnogo spor, ubija koliko je spor ....

e sad neznam da li je to dizajna ili šta već ... ali bilo bi dobro kad bi se nešto promenilo i malo dobilo na brzini ...

 Signature 

Apple 4 life

Profile
 
Posted: 27 January 2012 09:19 AM   [ # 52 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  92
Joined  2010-04-07

koliko ja vidim, nije problem u ucitavanju samog foruma i sajta vec se dugo ceka da nakon upita se ta lokacija pronadje. Meni stoji dugo vremena(za danasnje standarde dugo) waiting for… a onda kada jednom pronadje adresu onda se stanica otvori bez problema. Da nije u pitanju neki link ka provajderu?

 Signature 

Presumption is the mother of all fu**ups.

Profile
 
Posted: 29 January 2012 12:19 AM   [ # 53 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Sporo, jašta, mada je navika čudno - kliknem na SMUG pa uzmem da čtam nešto u drugom tabu, pa se vratim nazad…

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 04 February 2012 04:58 PM   [ # 54 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3952
Joined  2007-11-19

Marko Mitranic wrote:

Ja mislim da je vece pitanje: ‘Sta se desava sa dizajnom sajta?’

Miki, sta se desava sa dizajnom sajta?

Ja imam par misli u vezi sajta:

1. Prvo i osnovno, je sta se desava sa dizajnom i svim ti enginima i tim cudima?

U 2011 godini razmer korisnih postova i oglasa je bio u odnosu 99% - 1%, u korist oglasa naravno,

Tako kada se to pogleda moze se zakljuciti da se moze komotno preci na neki engine koji zapravo radi i sa kojim nema ovog budzenja.

2. Zasto je SEO sajta tako los?

Kucajte Apple Srbija, Apple Beograd…itd uvek vam izbaci Apcom i tako neke gluposti. Macserbia je posecenjia od svih zajedno sajtova, tako da sa pravim SEO sta god da se ukuca na google a vezano za Apple u Srbiji izbacilo bi Macserbia.

—-

Zasto ovo sve govorim, MacSerbia je mesto gde su ljudi fini i posteni a tu kada uracunas i Macolu koja najvise izlazi u susret kupcima skapiras da bi bilo fino da kada novajlije traze prve informacije o Apple nalete prvo na ovaj sajt i samim ti se upoznaju sa Appleom i sa cinjenicnim stanjem u Srbiji. Ko valja ko ne, kakva su iskustva itd..

Znam ja da su neki sentimentalno vezani za poruke iz 2005 godine ali zar se ne moze uraditi sledece:

1. Napraviti novi protal kao npr. Cult Of Mac

2. Izdvojiti oglase, sa nekim dobrim software-om gde se mogu kontrolisati maskimalno automatski a ne ovako peske

3. A ovaj sajt ostaviti u tabu ‘Forum’ ovakav kakav jeste.

—-

Sta se dobija sa ovim:

1. Korisnici u Srbiji sto stari sto pocetnici ce dobiti novi blistav sajt sa gomilom dobrih informacija.

2. Oglasi ce biti maksimalno uredni i cisti a samim tim bice srecni i administratori a i oni koji ih koriste.

3. Old skul clanovi ce i dalje imati svoj zeleni SMUG.

4. Plus da ne pricam da se neki AdSens moze ubaciti pa neke reklame pa se jos i ustediti koja parica…

Kapiram da je ovo kul ideja, vrlo jednostavna za izvedbu.

B)

Post edited by: Markooo, at: 2012/02/04 17:00

 Signature 

http://www.macintosh.rs

Profile
 
Posted: 04 February 2012 11:47 PM   [ # 55 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  535
Joined  2010-06-20

Expression Engine je spreman od aprila.
Ceka da Miki nadje vremena da prenese bazu sa ovog na EE, i ceka na novi mac mini server koji ce uslediti dan dva posle ovog prvog.

Sto se portala tice, iz svog iskustva ti kazem sledece: fuck that shit.
Za portal ti trebaju ljudi koji ce ga uredjivati, koji ce pisati redovno tekstove itd.
To je jako tesko za organizovati, i sumnjam da bi se bilo ko od admina (ukljucujuci mene) bahtao sa time da tera druge da rade nesto.

S te strane mislim da je to odlicna ideja, ali da nije preterano izvodljiva. Ovaj sistem sa vestima ce da sluzi ok i nadalje. Pogotovo zato sto prelaskom na EE dobijamo debilno uproscen sistem za to, bez dosadasnjih bagova, hiljadu polja za popunjavanje i sveopsteg cimanja sa znakovima cirilicom, slikama itd itd…

Imacemo dosta cesce vesti na sajtu samim time (ja znam da cu ja dodavati cesce barem). Takodje, zelim da povezem sve na takav nacin da svaka vest ima sa strane i malu ikonicu, koja ce da odvede korisnika na doticnu temu na forumu (naravno ukoliko autor vesti uradi copy paste linka kada pravi vest)

Sve to stoji za sada, i ceka… 😛

Profile
 
Posted: 05 February 2012 02:19 PM   [ # 56 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3952
Joined  2007-11-19

Poenta moje price je da prednja maska sajta treba da bude fensi i da ima sredjeo SEO pa kada neko krene da google Apple da prvo dodje na ovaj sajt gde su ljudi provereni, gde ima informacija…itd Nego umesto toga nabasaju na iStyle pa kasnije pisu blogove protiv njih i pisaju na Apple.

A izvodljivost cele price je uber laka, uzme se neki wp template prepravi se da bogovski izgleda i cao. Ne moraju tu nikakve vesti da budu, dovoljno je da bude fensi i sredjeno.

Ali ono, sta reci, koju posruku porati…

Post edited by: Markooo, at: 2012/02/05 14:22

 Signature 

http://www.macintosh.rs

Profile
 
Posted: 05 February 2012 02:30 PM   [ # 57 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  535
Joined  2010-06-20

Kontam na sta mislis, na tako nesto sam i ja mislio kada sam se javio mikiju pre godinu dana da hocu da odradim free template za smug. (sem sto bi doticni templejt radio ja 😛 )

Ali kako sam istrazivao malo oko naseg foruma, i kako sam odradio macolin sajt, shvatio sam da nas google ne bi video tada. Jedino sto google uopste vidi kod smuga, je forum, i to zato sto google voli da cita. Takodje, google preskace stranice koje se dugo ucitavaju. Tek sredjivanje celog foruma na sistem koji bi zapravo radio, bi nas podigao u google. Takodje, google vise od svega voli da vidi linkove KA nama, sa drugih sajtova - sto vise rangiran sajt, to vredniji link.

To su neke osnovne stvari koje bi nas digle iz gomile.

SMUG trenutno iz nekog kretenskog rzloga ima 15,000 linkova koji vode ka sajtu macole. To samo govori o tome koliko je izbagovan ovaj forum sistem.

Google je takodje vidoe da smo veliki sajt, jer nam je dao sitelinks pre par dana (ne znam da li je iko primetio). Ali sitelinks nam je idiotski totalno, postavljene su neke teme i gluposti kao sitelinks. To bi EE sredio, posto on pravi sitemap unutar sebe, irangira stranice po vaznosti u njemu.

Moram palim, nastavljamo veceras xD

Profile
 
Posted: 05 February 2012 02:47 PM   [ # 58 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3952
Joined  2007-11-19

To sto pricas nije tacno.

Evo i dokaza

[img size=450]http://f.cl.ly/items/2b092E2W333M1a0E410M/Screen%20shot%202012-02-05%20at%202.47.48%20PM.png[/img]

Macintosh.rs dnevno poseti izmedju 100-200 ljudi i ima sasvim lep sitelinks.

Backlinks je naravno vrlo bitan deo kada je u pitanju popularnost i rejting sajta ali MacSerbia ima 10 puta vise poseta dnevno i ima ocajan sitelinks jer je sistem ocajan, zato ja govorim da se on skloni u strani i uradi se nesto normalno sto svi koriste, pa ako treba i neki html/css opet je bolji od ovog sadasnjeg a i od EE-a jer EE je tuga bozija u odnosu na neke software-a.

A kada sam govorio da se stave neke reklame pa izdvojeni oglasi sa adsens-om, pa kada se nakupi nekih parica da se plati oglasavanje na googlu.

Ali problem cele price sto nece niko da napreduje, nego svi tripuju da ce EE da resi problem. Mene samo interesuje kako je nekome na pamet pao taj EE na prvom mestu i kako je nekome pao na pamet ovaj trenutni Mambo pored toliko boljih resenja koja postoje, sto free sto paid.

 Signature 

http://www.macintosh.rs

Profile
 
Posted: 05 February 2012 07:13 PM   [ # 59 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  535
Joined  2010-06-20

Uuu, tu moram da te ispravim.

Prvo, pogledaj nas sitelinks. Kao sto rekoh, mambo nam ne pravi dobar sitelinks.

Drugo, ja sam bio jako sumnjicav prema ee, i predlagao wp…
Onda sam prostudirao dokumentaciju, i shvatio da NEMA boljih resenja. EE je as far as it goes u cms svetu, bilo za mali sajt, bilo za korporativni sajt.
(apple, sony, porshe, nike…)

EE je sistem koji kad sam video i shvatio, odustao sam od rada sa wp sajtovima potpuno.

reci mi jedan cms koji je bolji i argumentuj pa cu ti verovati.
Ja sam isprobao mnogo toga, radio za mnogo toga i koristio mnogo toga, od EE nema boljeg.

Post edited by: Marko Mitranic, at: 2012/02/05 19:16

EDIT: sad sam tek procitao sta ti pricas za oglase xD
onog trenutka kada bude pala odluka da stavimo oglase, ja prestajem da budem clan ove grupe, a verujem i miki.
Politika smuga je od pocetka (barem koliko sam ja upucen) da nema oglasa tog tipa. Ja sam predlozio mikiju isto to na pocetku…

Post edited by: Marko Mitranic, at: 2012/02/05 19:18

Profile
 
Posted: 05 February 2012 07:16 PM   [ # 60 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  663
Joined  2008-12-09

momci, pa jel će nešto da se preduzme , ili smao pričamo

ja bih da znam

 Signature 

Apple 4 life

Profile
 
‹ First  < 2 3 4 5 6 >  Last ›
4 of 7