Mrežni TV i Mac
Posted: 13 February 2012 07:46 AM
Jr. Member
RankRank
Total Posts:  31
Joined  2006-10-23

Imam već neko vreme Sony Bravia TV koji je povezan na kućnu mrežu i sve vreme kapiram da bi on mogao/morao da vuče i pušta fajlove (video, photo, music) sa te mreže… istina nemam server ali nekako mislim da to mora da može!

Nisam se baš mnogo ni trudio oko svega toga kad pre neki dan dođe prijatelj sa Windows 7 notebook-om, prikač se na moju mrežu i moj Sony TV mu se odmah pojavi kao novi mrežni uređaj, instaliraju se neki drajveri i, hop, sve radi.

Potpuno se ubedačm - ni moj MacMini, ni moj MacBook (SnowLeopard na oba) ne vide TV?!? Ili ja nešto ne umem???

Pomoć! Hvala!

Post edited by: add, at: 2012/02/13 07:49

Profile
 
Posted: 13 February 2012 09:52 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Podržava li Sony Plex?

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 13 February 2012 12:11 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

polako nemoj da se bedacish…valjda je bitno da Tv,vidi komp,a ne obrnuto…
ne znam za Plex(kolko znam ,radi na Lg,i Samsung.sto je za svaku pohvalu)...nego..el ima tvoj Tv u nekom upustvu da podrzava DNLA sertifikat..ili da pise UpNP…ako ima…moj predlog je da instaliras program Serviio na komp(ne bitno Mac,ili Win)...i TV,bi trebao da ga vidi….+ sto ako podesis odredjene Rss i Live stream fidove ,i linkove..dobijes jedno 30 HD Sat Kanala…..😊 i naravno svu multimediu sa kompa..vide..audio….i sve je freeeee..preporuka za sve koji maju Tv,ili media player sa UpnP
javi ako zapne
http://www.serviio.org/

Post edited by: amsterdamxxx, at: 2012/02/13 12:20

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 13 February 2012 01:40 PM   [ # 3 ]
Jr. Member
RankRank
Total Posts:  31
Joined  2006-10-23

Da, da, TV je skroz DLNA! Probaću ovo koliko večeras.

Ma ubedačlo me da f**king Windows sve odradi sam (cap-bap-gotovo) bez instalacije bilo čega dodatnog a MacOS neće!

Hvala, javljam rezultate.

Profile
 
Posted: 13 February 2012 11:16 PM   [ # 4 ]
Jr. Member
RankRank
Total Posts:  31
Joined  2006-10-23

Bravo i hvala veliko!
Sve radi super-super. Samo da vidim kako da ubacim te RSS i LiveStream o kojima pričaš pa da dobijem svašta nešto. Mislim, znam kako da ih ubacim, nego gde da ih nađem?
Hvala, hvala.
Ma neće meni tamo neki Windows…

Profile
 
Posted: 14 February 2012 11:15 AM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Meni Serviio na Lion-u neće da se pokrene, pa sam istraživao sve ostale alternative i (na žalost) najbolja mi je PS3 Media Server.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 14 February 2012 01:28 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  522
Joined  2010-08-22

amsterdamxxx wrote:

ako podesis odredjene Rss i Live stream fidove ,i linkove..dobijes jedno 30 HD Sat Kanala…..😊

Jel moze na PM info kako doci do ‘odredjenih’ fidova 😉

Profile
 
Posted: 14 February 2012 01:36 PM   [ # 7 ]
Jr. Member
RankRank
Total Posts:  31
Joined  2006-10-23

Malopre sam, uz ručak, stigao da se melo ozbiljnije pozabavim… elem na serviio sajtu postoji forum gde sve može da se nađe 😊

Profile
 
Posted: 14 February 2012 05:40 PM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Dachaz wrote:

Meni Serviio na Lion-u neće da se pokrene, pa sam istraživao sve ostale alternative i (na žalost) najbolja mi je PS3 Media Server.

Linak, molim? B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 14 February 2012 08:12 PM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

PS3 Media Server..
http://ps3mediaserver.blogspot.com/
Majestic Media Server-rade i titlovi:)
http://www.majesticsoftware.com.au/mms.lml
nisam znao da Serviio nece na Lion-a..jbg..ja ga jos nisam stavio za stalno:)
inace je meni vrh….za sada oko 30 hd kanala…

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 14 February 2012 08:17 PM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

steel wrote:

amsterdamxxx wrote:

ako podesis odredjene Rss i Live stream fidove ,i linkove..dobijes jedno 30 HD Sat Kanala…..😊

Jel moze na PM info kako doci do ‘odredjenih’ fidova 😉

poslat PM

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 14 February 2012 09:25 PM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Ipak radi na Lionu, samo retardirano - kad se pokrene Serviio.app skakuće u dock-u i postane non-responsive; ali kad se pokrene Serviio Console.app onda je kao sve kul.

Enivejz, svidelo mi se ovo sa internet kanalima (iako su mi svi HD kanali bili negledljivi zbog očglednog nepostojanja buffer-a)—veoma mi se svidelo što se mogu kojekakvi podcastovi/rss feed-ovi pohraniti u njega (Zero Punctuation na velikom ekranu, yaay) - ali ono što mi se nije svidelo je to što nije mogao da transcode-uje 720p MKV sa istog računara sa kog PS3 Media Server (PMS) hoće.

Konkretno: sa Serviio sam uspešno puštao crtaće (Simpsons/Family Guy/...) ali kad sam probao da pustim nešto sa živim (i neživim) glumcima (The Walking Dead) zaglupljivao bi se pri prvoj dinamičnoj sceni. Probao više puta, proverio da mi ne radi Time Machine ili tako nešto što ždere resurse - i badava. Ugasio Serviio, upalio PMS, pustio isti fajl - sve kul.

Mislim da je cela caka što PMS ima više opcija za transcoding engine, i konkretno tsMuxeR radi k’o podmazan, dok MEncoder (koji je default) na mom sokoćalu proizvodi iste rezultate kao Serviio/ffmpeg kombinacija.

Tako da ću ipak da ostanem na PMS dok ne pazarim neki bolji računar, a do tad ga možda i nakrcaju nekim fensi opcijama 😊

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 14 February 2012 09:45 PM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

za ono sto meni treba,vise nego dovoljno..a to je kombiancija Serviio(na Macpro)i AppleTv2 i XBMC….
mislim da ce ova svetska poplava Smart Tv-a sa DNLA varijantom,da natera ekipe da prave sto bolje UPNP servere sa sto vecim i boljim mogucnostima…...
ne znam da li si provalio,da i PS3 MS..ima neke strimove…ali nisam nesto provalio ,gde ih pakuju…i nisu nesto posebno zanimljivi…..
planiram uskoro da probam i MediaTomb,ali cekam drugara da mi malo pomogne,da ga instaliram na jedan Nas server…i u njemu ima opcija Live streaminga i slicnih stvari….
a takodje i Serviio moze na neke Nas uredjaje….
probao sam jos par komada..i svi rade posao kolko tolko,ali mi je ovaj Serviio najvise pruza…a pri tome je free….
e…probao Marko onaj moj Video server,nosio sam mu u Macolu…i nije htelo na Mac-u:)..ubrzo sam ga prodao na LJIMUNDU…

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile