Kako naći stare video editing programe?
Posted: 04 August 2012 08:55 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Imam jedno pitanje…

Je l’ može negde sad da se nađe, na primer, Shake ili Final Cut Pro 7… ako su ostale neke trial verzije negde?

Shake je discontinued, pa ga Apple ne nudi više, a ovaj novi Final Cut ne mogu da isprobam jer mi kao ne podržava grafičku (Mac mi je malo stariji, pa zato).

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 05 August 2012 01:35 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

indijanac wrote:

...a ovaj novi Final Cut ne mogu da isprobam jer mi kao ne podržava grafičku (Mac mi je malo stariji, pa zato.

Koji Mek imaš?

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile
 
Posted: 05 August 2012 08:16 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

MacBook, model koji je izašao krajem 2007.

Znam ja da to nije baš idealna mašina za video obradu, al’ hteo bih da isprobam i nešto naprednije od iMovie dok ne kupim nešto bolje (čekam da izađu novi iMacovi).

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 05 August 2012 10:36 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Ima jedan primerak Shakea originalnog u Macoli, ali za cenu moraš da pitaš Popa, stoji tamo par godina.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 08 August 2012 12:10 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Ma mislim samo ono da isprobam neku trial verziju, ako je ostala negde, pošto je discontinued. Bilo bi mi bezveze da bez probe kupujem neki takav program, pogotovo što je discontinued i što Apple više ne daje podršku za njega i ne izbacuje updateove.

Kad kupim novi Mac, na njega će da ide novi Final Cut Pro i Motion, a sad bih samo da se poigram malo sa starim verzijama dok ne kupim novi Mac.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 01 September 2012 03:56 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

indijanac wrote:

..a ovaj novi Final Cut ne mogu da isprobam jer mi kao ne podržava grafičku (Mac mi je malo stariji, pa zato).

Sigurno postoji mogućnost da se ‘prevari’, čsto da ti radi da ne gubiš vreme sa Final Cut Pro 7 nego odmah da se navikavaš da radiš na Final Cut Pro X-u.

Našao sam ovo:
http://www.hardmac.com/news/2011/06/24/final-cut-pro-x-can-run-on-a-mac-without-an-opencl-compatible-graphics-card

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile
 
Posted: 02 September 2012 07:06 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Ma čuo sam za tu ‘foru’, al’ nemam neki drugi Mac novijeg datuma da bih to izveo.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile