Magic Trackpad
Posted: 18 December 2013 12:15 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  249
Joined  2006-10-13

Trackpad povremeno zaboravlja svoja podesavanja i ne reaguje na pokrete za misson control i expose dok ostalo sve funkcioniše. Kada se restartuje mašina onda zaboravi i podasavanja za levi i desni klik (podešeno je na touch a on vrati na default podešavanje za klik). Ispravim ja to u system preferances ali je iritantna stvar. Desava li se ovo još nekom?

iMac 9.1 OS 10.9

 Signature 

iMac9.1
MacBookAir mid 2010
iPodTouch 3rd gen.
iPhone 3GS 32 GB
iPhone 4s 16GB White
iPad 3 32GB WiFi +4G

Profile
 
Posted: 19 December 2013 04:16 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  196
Joined  2010-09-03

Nekako mi deluje da je nemoguće da je do Trackpada….do OSXa garant… Jesi probao da ga obrišeš iz liste uređaja i ponovo pair-uješ ?

 Signature 

A Smile Can Hide A Thousand Words

Profile
 
Posted: 19 December 2013 10:48 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Pa Trackpad bi trebalo samo da prosleđuje multitouch informacije OS-u, a OS onda tumač šta bi koji gest trebalo da znač...

Ja sam Magic Trackpad koji imam koristio i na mašini na kojoj je Snow Leopard i na toj mašini su gestovi tipični za Snow Leopard (razlikuju se od gestova na Mavericksu); a na mašini na kojoj je Mavericks su gestovi tipični za Mavericks…

Tako da ako ti se menjaju podešavanja gestova, vidi da li je sve u redu sa tom instalacijom Mavericksa…

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 21 December 2013 03:08 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  249
Joined  2006-10-13

Izvinjavam se ako nisam dobro formulisao problem. Trackpad je ispravan, naravno da je do OS. Kosristim Maverics koji je, doduše, stavljen preko hekovanog ML. Mašina je iMac 9,1. Trackpad sam skidao sa liste uredjaja i dodavao opet i radi odlično u najvećem proju slučajeva ali jednostavno zaboravlja sopstveni settings i to samo na neke pokrete. Na ML sam koristio mis tako da nisam ‘stekao loše navike’ ))))

 Signature 

iMac9.1
MacBookAir mid 2010
iPodTouch 3rd gen.
iPhone 3GS 32 GB
iPhone 4s 16GB White
iPad 3 32GB WiFi +4G

Profile
 
Posted: 21 December 2013 08:45 AM   [ # 4 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Šta ti je to hekovano?? Zašto ne zvekneš clean install sa neta?

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 21 December 2013 12:03 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  249
Joined  2006-10-13

pun mi je hdd filmova i slika i pages dokumenata
moram da uradim back up i uradicu clean install kada mi za par nedelja stigne time capsule

Nesto slično mi se, kao i sa Trackpadom, desava i sa Safarijem. Doduše to se sa Safarijem desavalo i na ML. Naime, Safari zaboravlja svoj settings. Ja mu u Preferances namestim da prikazuje 24 Top site-a i u Preferances → Advenced odčekiram opciju ‘Never use font smaller then’ ali je Safari posle nekog vremena sam opet čekira. Isto tako, vrati broj top site na minimum umesto na 24 na koliko mu ja namestim. Nemam pojma zašto se to desava o polažem sve nade u clean install

 Signature 

iMac9.1
MacBookAir mid 2010
iPodTouch 3rd gen.
iPhone 3GS 32 GB
iPhone 4s 16GB White
iPad 3 32GB WiFi +4G

Profile