Remote Control kompa na SBB mrezi
Posted: 01 December 2016 07:33 AM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  421
Joined  2008-05-26

Cao drugari,

Posto sam u inostranstvu, kad se desi neki problem sa kompom kod kuce, povezem se preko remote controla i procackam. 100% sam siguran da su ukljuceni i file i screen sharing, ali imam neki problem i ne mogu da se povezem.
Imam ip adresu kompjutera ali kada odem na Finder>connect to server ‘vnc://moj.a ip.adr.esa’ nece da se poveze. Znam da mi je ip adresa dinamicna, ali mi se non stop azurira na noip.me, tako da sam siguran da imam pravu ip adresu.
Proveravajuci history na finderu primetio sam da sam se ranije (sigurno pre par godina) povezivao na
‘vnc://cable-moj-aip-adr-esa.dynamic.sbb.rs’
pokusao sam i sad da ukucam ovako, ali na zalost ne radi.
Da li znate vi u cemu je problem, je li do mene ili SBB-a ?
Takodje, imao sam i teamviewer instaliran ali ne mogu da se povezem jer na laptopu koristim 10.6.8 i imam neku stariju verziju teamviewera sa kojom ne mogu da se povezem na kucni komp :(

Post edited by: Kolja, at: 2016/11/30 22:34

Profile
 
Posted: 01 December 2016 06:08 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Promenila se adresa, a noip još nije ažurirao. Ili se noip aplikacija zaglavila na kompjuteru pa ne javlja novi IP. Ima i treća mogućnost, na nekim forumima sam pročtao da je SBB usled manjka IP adresa počeo da daje neke privatne pojedinim korisnicima, tako da ruteri nisu više vidljivi spolja.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile