FireWire kablovi
Posted: 23 August 2006 01:11 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Proverite svoj FireWire kablove kada mislite da imate problem sa ekternim uređajima.

Moj slučaj poslenjih par meseci: imam tri ili četiri FIreWire kabla trenutno, od kojih je jedan uvek u rancu sa laptopom i u njemu je bio problem. Naime, kako laptop ima samo jedan FIreWire port, prinuđen sam da eksterni hard disk i eksterni DVD snimač povezujem jedan za drugi kada u kancelariji snimam DVD sa podacima sa eksternog diska. U poslednjih nekoliko meseci to nikako nije prolazilo jer se odjednom eksterni disk ne odaziva, Finder upadne u beach ball stanje i jedini je lek restart. Svaki od uređaja radi sa tim kablom bez problema kada je samo on povezan na računar, ali kada su oba uređaja vezana posle par minuta se uvek desi da dođe do problema.

Pre neki dan sam sasvim slučajno povezao drugim FireWire kablom celu kombinaciju i probao da snimim DVD, sve je prošlo OK. Posle toga još jedan, i još jedan. Da bih na kraju zaključo da me zeza kabl a ne neka nekompatibilnost između kontrolera u eksternim kućištima.

I, za kraj, pitanje, postoji li neki cable tester za FireWire kablove?

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 16 January 2007 02:41 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Da ne načnjem novu temu, maločas sam pazario Firewire kabl u Logou. 315 dinara za 6-6 Firewire kabl dužine tri metra. Ne bih toliko bio oduševeljen da mi u jednoj radnji kod onog platoa u Sremskoj pred Novu godinu nisu tražili 10 evra za Firewire kabl. Tako da ako nekome treba kabl, Logo je blizu Cvetkove pijace na Bulevaru, dakle Bulevar kralja Aleksandra 261.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 16 January 2007 08:42 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Da se samo nadovezem da je Logo firma koja uvozi kucishta /USB i FW/ i kablove svih vrsta, kao i da prave kablove na meru…Skoro svi dileri kupuju kablove i kucishta kod njih, tako da je tamo 100% najjeftinije…

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 17 January 2007 12:35 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Uuu, Logo…
Sećam se kad sam pre par godina išao tamo da kupim monitorski kabel od 5m i oduševio se kad sam dobio debeli kabl sa velikim onim budžama za smanjenje šuma.

Kabl je bio bolji od onog jednometarskog što je stigao uz monitor 😉

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
‹‹ ADSL i MacMini      Mustekov UPS ››