Mail - veliki problem
Posted: 02 March 2007 01:14 PM
Newbie
Avatar
Rank
Total Posts:  13
Joined  2006-12-11

Vec sam se ranije zalila na ovom forumu kako mi Mail (a ponekada i Safari) ‘puca’ bez ikakvog razloga (bar naizgled). E, od jutros mi se Mail samo od sebe zatvorio (‘The application Mail quit unexpectedly’); najmanje 5 puta!!! Ovaj posljednji put kada se to dogodilo, i kada sam ponovo pokrenula Mail, pojavi se prozorcic ‘Welcome to Mail’... shvatate… kao da se Mail pokrece to prvi put!
Meni je mail jako vazan, tu drzim gomile poslovne komunikacije i dokumentacije, i ne mogu ovako vise da strepim sta sve moze da se desi. Ako neko ima neki savjet molim vas da mi javi. Ako mislite da treba da batalim Mail i predjem na neki drugi email client, molim za preporuke. Hvala.

 Signature 

baby iMac 20inch 2.66 GHz 4 GB
pa MacBook 2.0 GHz 1GB
granpa iBook G4 1.42 GHz 512 MB
plus iPod nano 4G

Profile
 
Posted: 02 March 2007 01:15 PM   [ # 1 ]
Newbie
Avatar
Rank
Total Posts:  13
Joined  2006-12-11

PS: u pitanju je nov racunar, star nekoliko mjeseci, a ovaj problem se javlja od pocetka (mada nijednom tako drasticno kao danas). :(

 Signature 

baby iMac 20inch 2.66 GHz 4 GB
pa MacBook 2.0 GHz 1GB
granpa iBook G4 1.42 GHz 512 MB
plus iPod nano 4G

Profile
 
Posted: 02 March 2007 01:59 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Prvo podigni Disk Utility app iz Utilities folder-a i uradi Repair Permissions na system drive-u…Zatim, kad podignesh Mail app, izaberi mailbox ili mailbox-ove ako ih imash vishe, i zatim uradi Rebuild sa Mailbox menija…Dobro bi bilo i da ochistish Sent folder ako nisi nishta brisala do sada…

To shto ti pada Mail app i Safari po 5 puta dnevno ne bi trebalo da ima neke veze sa samim aplikacijama, vec sa nekim problemom u systemu..Zato prvo probaj sa Disk Utility aplikacijom kao shto sam gore naveo, a ne bi bilo loshe ni da malo ochistish cash-ove sa nekim programchetom /da ti ne objashnjavam kako to da uradish rucho u Terminal-u/...Probaj recimo freeware Maintenance app..

Takodje proveri Software Update i instaliraj update-e za tvoj system, posebno Security updates…

Ja koristim iskljuchivo Mail app od samog pochetka, imam 9 email naloga i primam i shaljem gomilu poshte svaki dan, chesto sa povelikim attachement-ima…Nikada nisam imao nijedan problem i sve radi savrsheno, kako na starim Mac-ovima tako i na ovom novom - iMac Intel 20’...

Post edited by: SERBIAN, at: 2007/03/02 14:03

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 02 March 2007 02:01 PM   [ # 3 ]
Jr. Member
RankRank
Total Posts:  42
Joined  2006-08-20

Meni se slična stvar dešavala sa nekoliko aplikacija pod OS X Leopardom (skinuta sa torenta); što se opravdava time što je to tek beta verzija.
Ukoliko je u pitanju preinstalirani operativni sistem OS X Tiger koji si zatekla na računaru kada je kupljen i ako se problem javlja tek odnedavno, rešenje se verovatno nalazi u ponovnom instaliranju mail programa (pre toga, naravno, bekapuj svoj nalog).
Srećno! 😉

 Signature 

Don\"t set your mind to one side!

Profile
 
Posted: 02 March 2007 03:30 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

krudy15 wrote:

PS: u pitanju je nov racunar, star nekoliko mjeseci, a ovaj problem se javlja od pocetka (mada nijednom tako drasticno kao danas). :(

A ko je i kako inicijalno instalirao sistem?

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 03 March 2007 04:37 PM   [ # 5 ]
Newbie
Avatar
Rank
Total Posts:  13
Joined  2006-12-11

Pa Apple - kupljen je nov, u Apple Premium Reseller radnji, sa originalnom instalacijom 10.4.8.

 Signature 

baby iMac 20inch 2.66 GHz 4 GB
pa MacBook 2.0 GHz 1GB
granpa iBook G4 1.42 GHz 512 MB
plus iPod nano 4G

Profile