< 1 2 3 4 5 >  Last ›
3 of 12
iPhone Dev Program
Posted: 05 March 2010 11:58 PM   [ # 31 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

A, verovatno je kao i za sve u životu. Ako je kopija kopije, leba se nećeš najesti. Ako je jedinstvena po nečem, ali nečem važnom, a ne tapetama, pa još kad je provučeš kroz jak marketing, možeš jesti nekog leba 😊

Profile
 
Posted: 07 March 2010 03:19 PM   [ # 32 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  411
Joined  2006-04-01

Lepo reče Mario. Ključna stvar je da ima dobru aplikaciju, ako ne valja, gotovo ništa ti neće pomoći.

Za moje aplikacije, najviše mi je pomogao Apple, kada me je uturio kao poslednju application opciju u nekoj od raznih akcija koje rade. Tada je prodaja skočla 10x (pre toga je bilo mizerno) i od tada se stabilizovala na 4-5x veći dnevni prosek nego pre te akcije.

Verujem da i neki TUAW (ili slična fela) tekstić pomogne 😊

Profile
 
Posted: 07 March 2010 04:14 PM   [ # 33 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

Ajd malo pojasno to ‘application opciju u nekoj od raznih akcija koje rade’ 😊

Profile
 
Posted: 09 March 2010 03:44 PM   [ # 34 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  411
Joined  2006-04-01

Mario wrote:

Ajd malo pojasno to ‘application opciju u nekoj od raznih akcija koje rade’ 😊

A stvarno sam ga napisao…

iTunes ekipa često pravi neke promo akcije za razne stvari. Pa je oko Božića bila Fitness & Workout priča, gde su skupili podcaste, muziku, neke video materijal i aplikacije, sve vezano za to. Stajalo na naslovnoj strani iTunes storea (što App, što celokupnog) jedno mesec dana.

Run Mate je bio stavljen na poslednje mesto u horizontalnoj listi od 30-tak aplikacija, tako da inicijalno se nije ni video nego si morao horizontalno da skroluješ do kraja da bi ga uopšte video.

I pored toga mi je značajno povećao prodaju - mogu misliti koliko su se prodavali oni s početka liste.

Profile
 
Posted: 09 March 2010 07:02 PM   [ # 35 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

Aha, pretpostavio sam da je takva neka akcija, ali nisam primetio da ih Apple pravi.

Profile
 
Posted: 19 December 2010 10:33 AM   [ # 36 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  18
Joined  2009-02-16

Imam nekoliko pitanja za one koji su se vec registrovali na Dev programu.Koju bankovnu karticu ste koristili? Ja imam Intesinu Visa Internet (nije Visa Electron) karticu koju koristim za kupovinu na net-u, da li je ona dovoljna?

Takodje, na koji nacin prebacujete novac od prodaje na svoj racun?

Profile
 
Posted: 19 December 2010 03:22 PM   [ # 37 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  411
Joined  2006-04-01

acme wrote:

Imam nekoliko pitanja za one koji su se vec registrovali na Dev programu.Koju bankovnu karticu ste koristili? Ja imam Intesinu Visa Internet (nije Visa Electron) karticu koju koristim za kupovinu na net-u, da li je ona dovoljna?

Takodje, na koji nacin prebacujete novac od prodaje na svoj racun?

Otvoriš USD devizni račun u nekoj banci ovde i to ćeš onda prijaviti Appleu, to je jedini načn. Ja sam plaćao standardom debitnom VISA karticom, no tako što im faksom pošaljem podatke o kartici odobrenje koliko da skinu (oni ti daju formular) i onda to procesiraju tamo negde.

Profile
 
Posted: 19 December 2010 03:55 PM   [ # 38 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  835
Joined  2008-12-28

aleck wrote:

acme wrote:

Imam nekoliko pitanja za one koji su se vec registrovali na Dev programu.Koju bankovnu karticu ste koristili? Ja imam Intesinu Visa Internet (nije Visa Electron) karticu koju koristim za kupovinu na net-u, da li je ona dovoljna?

Takodje, na koji nacin prebacujete novac od prodaje na svoj racun?

Otvoriš USD devizni račun u nekoj banci ovde i to ćeš onda prijaviti Appleu, to je jedini načn. Ja sam plaćao standardom debitnom VISA karticom, no tako što im faksom pošaljem podatke o kartici odobrenje koliko da skinu (oni ti daju formular) i onda to procesiraju tamo negde.

Aleck, ovo jeste jedini pravi nacin ali kako ide za prijavu poreza? Znas da moze da bude vrlo nezgodno ako se ne prijavi kako treba. Isto me zanima kako privatno lice uopste moze da radi ‘izvoz’, kod nas to cak ni agencije ne mogu nego mora preduzece. Bio bih zahvalan ako mozes ovde da podelis par informacija, ja imam dev nalog ali oklevam da dam nesto na store bas zbog nasih zakona i nejasnoca.

Profile
 
Posted: 19 December 2010 04:50 PM   [ # 39 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  18
Joined  2009-02-16

aleck wrote:

acme wrote:

Imam nekoliko pitanja za one koji su se vec registrovali na Dev programu.Koju bankovnu karticu ste koristili? Ja imam Intesinu Visa Internet (nije Visa Electron) karticu koju koristim za kupovinu na net-u, da li je ona dovoljna?

Takodje, na koji nacin prebacujete novac od prodaje na svoj racun?

Otvoriš USD devizni račun u nekoj banci ovde i to ćeš onda prijaviti Appleu, to je jedini načn. Ja sam plaćao standardom debitnom VISA karticom, no tako što im faksom pošaljem podatke o kartici odobrenje koliko da skinu (oni ti daju formular) i onda to procesiraju tamo negde.

Znam da se popunjava onaj obrazac i zatim salje, ali nisam siguran da li mogu da koristim Intesinu VISA internet karticu ili mi treba neka druga.

Ovaj deo oko USD deviznog racuna mi nije bas najjasniji, iskreno nisam ni znao da moze da se otvori devizni racun za jednu valutu. Ja imam dva devizna racuna od kojih je jedan namenski za VISA karticu dok je drugi obican, pretpostavljam da nije vezan ni za jednu posebnu valutu. Jel to znaci da ne mogu da koristim ove racune?

Inace jel se taj USD devizni racun razlikuje od bilo kog drugog deviznog racuna, tj. da li se razlikuje uslovi i procedura otvaranja istog?

Post edited by: acme, at: 2010/12/19 16:52

Profile
 
Posted: 19 December 2010 05:28 PM   [ # 40 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  109
Joined  2008-04-05

Ne postoji namenski racun za jednu valutu 😊 ja sam koristio visa internet karticu i na racunu sam imao evre, banka je sama napravila konverziju.

Profile
 
Posted: 19 December 2010 06:00 PM   [ # 41 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  18
Joined  2009-02-16

mperovic wrote:

Ne postoji namenski racun za jednu valutu 😊 ja sam koristio visa internet karticu i na racunu sam imao evre, banka je sama napravila konverziju.

Kolega Aleck je pomenuo USD devizni racun, i koliko sam razumeo taj racun koristi za primanje uplata.

Ti si pretpostavljam za aktivaciju (99 $) koristio VISA internet karticu, takvu i ja nameravam da koristim. Ali sta je sa deviznim racunom na koji ti stizu uplate od prodaje aplikacija. Jel mi za to treba neki poseban racun ili mogu da koristim isti ovaj koji trenutno posedujem, za koji je kartica vezana?

Profile
 
Posted: 20 December 2010 09:14 AM   [ # 42 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

dusanx wrote:

Isto me zanima kako privatno lice uopste moze da radi ‘izvoz’, kod nas to cak ni agencije ne mogu nego mora preduzece. Bio bih zahvalan ako mozes ovde da podelis par informacija, ja imam dev nalog ali oklevam da dam nesto na store bas zbog nasih zakona i nejasnoca.

Ne znam za izvoz, ali su mi dve firme iz Amerike plaćale direktno na moj privatni devizni račun. Doduše, to je bilo pre tri i četiri godine i tada me Societe Generale banka nije ni zvala da dam izjavu o poreklu para koje su stigle. Ove godine ili prošle godine mi je Milke slao neku lovu za onog iBooka što je kupovao i to je ispala neviđena komplikacija i zvali su me iz banke, tako da verujem da je nešto pooštreno, jer znam da nisam smeo da pominjem ni iBook ni ništa, nego je ispalo kao da mi je Milke slao humanitarnu pomoć.

Tako da ako ikako možete registrujte bar agenciju prethodno proverivši da li im je u međuvremenu dozvoljena registracija za spoljnu trgovinu. Međutim, osim osnivačkog uloga, trošak za funkcionisanje preduzeća nije mnogo veći od agencije, jedino što se d.o.o. malo teže gasi.

Takođe, ja imam d.o.o. registrovan i za spoljnu trgovinu, vlasnik, direktor i jedini zaposleni sam ja, tako da mogu da ponudim saradnju ako neko baš želi, ali bih onda voleo da zainteresovani bar dođu na neki sastanak da se upoznamo i dogovorimo. Prethodno informacija:

1) Porez na dobit je 10% ako se sa računa ne podigne profit, već se ‘reinvestira’, u suprotnom se zaračunava još 10% na iznos podignut sa računa (moja firma nije gubitaš, tako da bi svaki dodatni priliv bio opterećen porezom na dobit); tako da bi morali da se dogovorimo.

2) Podizanje gotovine (čtaj deviza sa deviznog računa) je moguće samo na dva načna:

[li]obračunom službenog puta u inostranstvo, plus računi za hotel i slično[/li]
[li]prodavanjem deviza u dinare, pa plaćanjem neke robe ili usluge, ili šticovanjem[/li]

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 20 December 2010 11:56 AM   [ # 43 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

A kako bi stvari funkcionisale sa bankovnim računom u Nekoj Normalnoj Državi™ (Švica, Holandija, Nemačka)?
Račun tamo, dev ovamo, ko tu kome plaća porez?

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 20 December 2010 12:20 PM   [ # 44 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Moji računi u Portugalu i Španiji su (valjda) još živi.

Plaćao sam neke godišnje članarine za nerezidente, ali porez ne jer nisam bio rezident država u kojima imam račune.

Što bi se reklo, ti po našem zakonu ne bi ni smeo da imaš račun u inostranoj banci ako nisi rezident. Ukratko, pošto ovi naši nemaju načna da to utvrde, ako možeš, otvoriš nerezidentni račun i baš te briga. Ako je rezidentni, onda ti imaš neke papire u toj državi u kojoj imaš račun, pa će te već ona i juriti za porez.

E, sad, to zavisi od država, američki državljani plaćaju porez svojoj državi (ili su dužni barem da ga obračunaju i za to plate advokate i knjigovođe); znač čak i fizička lica, bez obzira da li žive u USA ili ne.

Samo treba praviti razliku između poreza na dobit i PDV-a, ovo što smo pričali je o porezu na dobit.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 20 December 2010 01:51 PM   [ # 45 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  835
Joined  2008-12-28

Ovo znam od ranije, moguce da je nesto promenjeno mada sumnjam. Ako neko zna nesto novo nek me demantuje:

- Otvaranje privatnog racuna van zemlje je krivicno delo ukoliko ga ne otvara gastarbajter. Status se dobija jako komplikovano, ne treba samo boravisna dozvola te zemlje nego i godinu dana boravka tamo. Naravno da nemacka ili dalje zemlje tesko mogu da se provere ali pouzdano znam da domaci povremeno naprave cistku po madjarskim bankama a koga nadju nije dobro.

- Otvaranje privatnog racuna u zemlji na koji bi lezali novci je rizican. Uplata moze da se provuce kao humanitarna pomoc (ali ne od Applea, nisu toliko naivni) ili kao honorarni rad (borderline zbog toga da li uopste mogu kao privatno lice da radim honorarno napolju, to se gleda kao izvoz). Jednom sam racunao koliki bi bio porez na honorar i to moze da ide i do 70%. Nisam preterao, moze da izadje toliko.

- Zakonom nije zabranjeno otvaranje firme negde u svetu. Ta firma posluje po zakonima zemlje u kojoj je osnovana. Osnivac odavde moze da se vodi kao ‘beneficial owner’ i moze da postavi direktora bilo gde u svetu. Beneficial owner bi trebao da prijavi porez ali to je bas tesko ispratiti. Ovo nije jeftina varijanta, izadje od $400+ godisnje a banke imaju nezanemarljive provizije—izadje do 20% troskova.

Posto mi se ni jedna varijanta ne dopada ako neko ima bolju ideju ili novije informacije bas bih voleo da cujem.

Profile
 
 < 1 2 3 4 5 >  Last ›
3 of 12